21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۱۱:۲۰:۰۳
کد مطلب:  1664685
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
سواد یک مهارت اجتماعی است و سه‌کارکرد مهم توانمندسازی، آگاه سازی و اصلاح رفتار در زندگی مخاطبان دارد

محمد اعتدادی گفت: از جمله ماموریت اداره کل آموزش و پرورش استان در حوزه سوادآموزی شناسایی، جذب و آموزش بزرگسالان بی سواد و کم سواد است و لازمه آن افزایش دقت در ثبت نام، ارتقاء کیفیت آموزشی و کسب اطمینان از نتایج خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از عصر اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص شرایط سوادآموزی استان اظهار داشت: روش‌های سنتی سواد آموزی جوابگو نیست و استفاده از روش‌های نو در فرآیند سوادآموزی ضروری است و با توجه به چالش مهاجر پذیر بودن اصفهان باید تلاش شود تا درصد باسوادی در جامعه هدف بطور کامل تا رسیدن به نقطه ریشه‌کنی بیسوادی محقق شود.

وی افزود: سواد آموزی از جمله مهمترین نیاز‌ها برای پیشرفت هر کشوری است و برای رسیدن به نقطه مطلوب در فعالیت‌های سواد آموزی باید روحیه جهادی میان فعالان این حوزه تقویت و از هرگونه تشریفات اداری پرهیز شود.

اعتدادی خاطر نشان کرد: نتیجه ارزیابی عملکرد معاونت سوادآموزی این اداره کل نشان می‌دهد بر اساس محور‌های ۲۵ گانه شاخص و ارزیابی معاونت سوادآموزی کشور اصفهان در۱۴ شاخص رتبه اول تا سوم کشوری کسب کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: همچنین استان اصفهان در پنج شاخص خلاقیت و نوآوری، سامانه سواد آموزی، نشست کتابخوانی، آموزش رایانه و طرح خواندن با خانواده با کسب رتبه‌های ۴ الی ۱۰، در جایگاهی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و نتیجه ارزیابی عملکرد معاونت سوادآموزی نشان می‌دهد استان اصفهان در سواد آموزی از جایگاه مطلوب برخوردار و یکی از پنج استان برتر با سواد کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: سواد یک مهارت اجتماعی است و سه‌کارکرد مهم توانمندسازی، آگاه سازی و اصلاح رفتار در زندگی مخاطبان دارد و بیسوادی زمینه آسیب پذیری و آسیب رسانی در افراد را تقویت می‌کند و استان اصفهان با ۹۷.۷ درصد باسوادی جزو پنج استان برتر با سواد کشور است و از جایگاه مطلوبی در سواد آموزی برخوردار است.

وی تاکید کرد: از جمله ماموریت اداره کل آموزش و پرورش استان در حوزه سوادآموزی شناسایی، جذب و آموزش بزرگسالان بی سواد و کم سواد است و لازمه آن افزایش دقت در ثبت نام، ارتقاء کیفیت آموزشی و کسب اطمینان از نتایج خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: گسترش آموزش‌های سوادآموزی از طریق توسعه و تقویت مراکز یادگیری محلی سریعتر صورت می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :