3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۰۹:۵۵:۴۲
کد مطلب:  1664455
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش خراسان رضوی تشریح کرد:
زمانبندی و مهم ترین نکات دستورالعمل اجرایی برگزاری امتحانات شهریورماه

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش خراسان رضوی زمانبندی و مهم ترین نکات دستورالعمل اجرایی برگزاری امتحانات شهریورماه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی،حسین فاطمی نژاد رئیس اداره سنجش و ارزیابی آموزشی این اداره کل، زمان برگزاری آزمون برای دانش آموزان ابتدایی دارای «سطح عملکرد نیاز به آموزش و تلاش بیشتر» را از 6 لغایت15  شهریور ماه عنوان و تصریح کرد: ارزشیابی از دانش آموزان دوره اول ابتدایی شامل دروس «فارسی» و «ریاضی» و دوره دوم ابتدایی شامل دروس «فارسی»، «ریاضی» و «علوم» است.

وی افزود : ارزشیابی در پایه های اول، دوم و ششم دوره ابتدایی به صورت عملکردی و در پایه های سوم، چهارم و پنجم دوره ابتدایی به تشخیص معلم و تأیید مدیر مدرسه، بر اساس محتوای پوشه کار، انجام خواهد شد.

فاطمی نژاد در ادامه با بیان اینکه به استناد بند ۹ مصوبه ۹۷۷ در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان  برای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی فراهم نباشد ارزشیابی دانش آموزان مدارس روزانه دوره های اول و دوم متوسطه به استثنای پایه های نهم و دوازدهم به صورت غیر حضوری و با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه انجام می‌شود،خاطر نشان کرد: فرآیند ارزشیابی دروس عملی و کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، با اولویت پایه دوازدهم به صورت حضوری، انجام خواهد شد،در پایه نهم نیز امتحانات به صورت حضوری و در دو ماده درسی علوم تجربی وپیامهای آسمانی  بصورت هماهنگ استانی وبقیه دروس بصورت هماهنگ منطقه ای برگزارخواهد شد.

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ارزشیابی دروس داخلی پایه دوازدهم و دروس افتاده سنوات قبل برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم، به شیوه حضوری انجام می شود،در خصوص نحوه اعتراض به نتایج ارزشیابی ها گفت :اعتراض دانش آموزان به نتایج ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی غیر حضوری مطابق بند ۱۲ مصوبه ۹۷۷ بررسی و تصمیم گیری می شود.

فاطمی نژاد در خصوص نحوه برگزاری ارزشیابی های پایان سال تحصیلی در دوره شهریور ماه برای دانش آموزان مدارس بزرگسالان آموزش از راه دور و ایثارگران توضیح داد: ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دانش آموزان مدارس بزرگسالان آموزش از راه دور ایثارگران و داوطلبان آزاد متقاضی تغییر رشته، تعیین رشته، تعیین پایه، جهش تحصیلی ، در تمام دوره های تحصیلی به صورت حضوری انجام می شود.

وی در پایان در خصوص زمانبندی برگزاری امتحانات نهایی شهریور ماه نیز گفت :امتحانات نهایی پایه دوازدهم از 8 شهریورآغاز و تا ۳۱ شهریورماه ادامه خواهد داشت

به اشتراک بگذارید :