25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۰۹:۳۸:۳۳
کد مطلب:  1664451
مدیر کارآفرین منطقه پیربکران:
هر روز که وارد مدرسه می شوم ، احساس خوشبختی می کنم

مرضیه میرزایی مدیر کارآفرین هنرستان فنی و حرفه ای حضرت زهرا (س) پیربکران از تجربیات و فعالیت هایش می گوید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش پیربکران، مرضیه میرزایی، مدیر هنرستان حرفه ای حضرت زهرا (س) و دارای سابقه شانزده ساله فعالیت در آموزش و پرورش، کارآفرین و موسس دو کارگاه خیاطی در شهر اصفهان و نیز محله سهلوان شهر بهاران منطقه پیربکران است.  

میرزایی در پاسخ به چگونگی ورودش به نظام تعلیم و تربیت، به دوره دشوارِ تحصیلش اشاره دارد: «پس از ازدواج، تحصیلاتم به مدت ده سال دچار وقفه شد. با وجود دشواری خانه داری و فرزندداری، پس از پذیرش در کنکور کاردانی، تحصیلاتم را ادامه دادم. پس از دانش آموختگی، در آزمون حق التدریس شرکت کردم و در منطقه فلاورجان مشغول به کار شدم. علاقه فراوانی به خیاطی و کارآفرینی داشتم و به همین سبب هم در دوره های کارآفرینی شرکت می کردم و هم در یک کارگاهِ خیاطی در اصفهان کار می کردم».

میرزایی می گوید از حضور در آموزش و پرورش و کار در کنار دانش آموزان احساس خوشبختی می کند. او معتقد است معلمی و حرفه تدریس با علاقه ارتباطی مستقیم دارد: « اگر کارمان را دوست داشته باشیم هر روز که وارد مدرسه می شویم، احساس خوشبختی می کنیم و خداوند را سپاسگزار خواهیم بود. در روزهای کرونایی، مدارس از شور و نشاطِ دانش آموزی خالی شد و همین موضوع کار را دشوار کرد».

این مدیرِ کارآفرین باور دارد نیکوکاری همواره در نیتِ همه انسانها جاری است و هر انسانی علاقه مند است که بتواند کاری مثبت انجام دهد. او به کمکهای یکی از نیکوکاران به نام "غلام فرهنگ" در تاسیسِ کارگاهِ خیاطی در شهر سهلوان اشاره می کند: « ایشان به عنوان ایثارگر، جانباز و نیکوکارِ برجسته منطقه، با بزرگواری همه وسایل را آماده کرد. او کمک کرد در دوران سختِ کرونا هم دستگیرِ نیازمندان باشیم و هم به بیماران خدمت رسانی کنیم».

کارگاه خیریه سهلوان فرصتِ اشتغال را برای افرادِ نیازمندی که توانایی انجامِ کار دارند، فراهم ساخته است. اکنون میرزایی با کمکِ برخی همکارانش این مجموعه را مدیریت می کند. علاوه بر این وی کارگاهی در اصفهان دارد که با سابقه 17 ساله و با پشتیبانی خیریه های اصفهان مشغول فعالیت است. وی مجموعه این اقدامات را دشوار ارزیابی می کند، با این وجود خداوند را "آسان کننده دشواری ها" می داند.

مدیر آموزشگاه حضرت زهرا(س) درباره نوع نگاهش به زندگی می گوید: « ثمره همه تجربه هایم این است که زندگی هدیه ای در دستانِ ما است که موظف هستیم به بهترین شکلِ ممکن از آن بهره ببریم. کافی است بپذیریم در فراز و فرودهای زندگی خوب رشد کنیم و در همه رخدادها  سربلند باشیم».

میرزایی خدمت به مردم را نوعی آزمون قلمداد می کند که امیدوار است در آن سربلند شود: « خداوندِ بزرگ را شاکرم که مرا وسیله ای قرار داد که به خلق خدمت کنم. امیدوارم از این آزمون سربلند بیرون بیایم. از همراهی خیّران، دوستان، همسر مهربان و صبورم و فرزندانم به ویژه دخترِ عزیزم سپاسگزارم که همیشه همراه و در کنارم بوده اند».

او از معلمان و دانش آموزان خواست آموختن را حقیقتا، زکاتِ علم محسوب کنند و در انتقالِ تجربیات به دیگران گشاده دست باشند تا لطفِ خداوند را در همه مراحلِ زندگی ببینند.

به اشتراک بگذارید :