21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۹:۰۵
کد مطلب:  1664287
مدیر آموزش و پرورش دهاقان:
آموزش و پرورش مجموعه تدابیر و اقداماتی است که رشد فکری، اخلاقی و مهارتی افراد یک جامعه را رقم می‌زند

رجب فرهمندیان: راهیابی دانش‌آموزان دهاقان به المپیاد بین المللی علوم زمین، حضور دانش‌آموزان در مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی و راهیابی تعدادی از آنها به مراحل کشوری و کسب رتبه های کشوری از توفیقات مدیریت شهرستان در حوزه فعالیت های پرورشی بوده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ششمین روز شهریور ماه ۱۴۰۰، رجب فرهمندیان مدیر آموزش و پرورش دهاقان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با عنایت به برنامه‌ریزی های انجام شده در مدارس، اغلب شاخص‌های شهرستان ارتقاء قابل ملاحظه‌ای داشته است به طوری که در امتحانات نهایی سال جاری میانگین نمرات ورقه امتحانی دانش‌آموزان دهاقانی در تمامی دروس رشته‌های نظری بالاتر از میانگین استان و حتی بالاتر از میانگین کشور قرار گرفته است. در کنکور سراسری سال گذشته نیز درصد قبولی دانش‌آموزان دهاقان راضی کننده بود.

وی افزود: راهیابی دانش‌آموزان دهاقان به المپیاد بین المللی علوم زمین، حضور دانش‌آموزان در مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی و راهیابی تعدادی از آنها به مراحل کشوری و کسب رتبه های کشوری از توفیقات مدیریت شهرستان در حوزه فعالیت های پرورشی بوده است.

فرهمندیان تصریح کرد: احداث ۱۶ واحد آموزشی که عمدتاً با جذب خیرین اتفاق افتاده، جوان‌سازی نیروی انسانی با همکاری و تعامل اداره کل آموزش و پرورش استان و پیگیری‌های منطقه با جذب نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی میانگین سنوات خدمت همکاران که روندی صعودی داشت را کاهش داده است.

مدیر آموزش و پرورش دهاقان با اشاره به مشکلات این اداره تاکید کرد: کمبود نیروی انسانی آموزشی، پرورشی، خدماتی و اداری به دلیل بازنشستگی همکاران و افزایش آمار دانش‌آموزان از جمله مشکلات ما بوده است، همچنین کمبود و فرسودگی فضاهای آموزشی، کمبود و نبود فضای پرورشی با عنایت به استقبال گسترده دانش‌آموزان از فعالیت‌های پرورشی، عدم وجود نیروی انسانی و منابع مالی برای حفظ و نگهداری اردوگاه هشت هکتاری مرحوم میرباقری، کمبود و نبود تجهیزات آموزشی به ویژه برای هنرستان‌های شهرستان و کاهش آمار دانش‌آموزی روستا و مشکلات اجتماعی ناشی از این موضوع از دیگر مشکلات ما بوده است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش مجموعه تدابیر و اقداماتی است که رشد فکری، اخلاقی و مهارتی افراد یک جامعه را رقم می‌زند و آنها را به سعادت و خوشبختی رهنمود می‌کنند.

شایان ذکر است در منطقه دهاقان قریب به ۶ هزار و ۲۰۲ دانش‌آموز در ۹۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند که ۶۰۰ معلم تعلیم و تربیت آنها را بر عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :