3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۱:۵۳
کد مطلب:  1664233
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
کسب رتبه دوم کشوری در برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی در سال گذشته

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: سال گذشته موفق شدیم در ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی رتبه دوم کشور را در برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی کسب نماییم.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی مصطفی اسدی در این جلسه با بیان این که سال گذشته همچون چهار سال پیش از آن موفق به کسب رتبه قابل تقدیر در ارزیابی فعالیت های سواد آموزی در سطح کشور شده ایم افزود: در گروه سنی 15 سال به بالا میانگین نرخ باسوادی در جهان 86 درصد و در ایران نیز همان 86 درصد است و این در حالی است که میانگین نرخ با سوادی در گروه سنی 15 تا 24 سال در جهان 91 درصد و در کشورمان 97/4 درصد می باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به رشد نرخ سواد طی ۵۰ سال گذشته هنوز ۷۵۰ میلیون فرد بیسواد در جهان وجود دارد گفت: بر اساس آمار سازمان یونسکو در سطح جهان حدود ۲۵۸ میلیون کودک، نوجوان و جوان از چرخه تحصیل به دور مانده‌اند و از هر 10 جوان تنها شش نفر تحصیلات متوسطه را به پایان می رسانند.

وی با اشاره به افزایش مراکز  یاددهی-یادگیری در سطح استان از 106به110 مرکز گفت: سال گذشته موفق شدیم در ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی رتبه دوم کشور را در برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی کسب نماییم.

قابل ذکر است در این جلسه تفاهم نامه ای فی مابین معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی و بنیاد مهدویت با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی نسب رئیس این بنیاد در استان خراسان رضوی به امضا رسید.

به اشتراک بگذارید :