3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ ۲۱:۴۴:۵۴
کد مطلب:  1663539
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
کسب ۱۲ رتبه تک رقمی و ۱۷۳ رتبه دو رقمی منطقه ای در آزمون سراسری ۱۴۰۰ توسط دانش آموزان استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: دانش‌آموزان استان موفق به کسب ۱۲ رتبه تک رقمی منطقه ای و ۱۷۳ به دو رقمی در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شده اند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی رضا صابری تولایی در این جلسه با بیان این که موفقیت در کنکور هدف اصلی آموزش و پرورش نیست اما کسب رتبه های تک رقمی در آزمون سراسری یک مطالبه اجتماعی از آموزش و پرورش به حساب می‌آید گفت: خراسان رضوی با کسب ۵ رتبه تک رقمی در آزمون سراسری امسال رتبه دوم کشور را از این حیث از آن خود نمود، کسب این رتبه های تک رقمی حاصل تلاش خستگی ناپذیر، نبوغ و استعداد های فردی دانش آموزان، حمایت همه جانبه خانواده ها، دبیران و مدیران مدارس و همچنین برنامه ریزی منسجم و هدفمند آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان استان موفق به کسب ۱۲ رتبه تک رقمی منطقه ای و ۱۷۳ به دو رقمی در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شده اند افزود: کسب ده ها مدال رنگارنگ در المپیادهای علمی ملی و بین المللی بخش دیگری از افتخارات دستگاه تعلیم و تربیت استان به شمار می‌آید.
صابری تولایی پروژه مهر را مجموعه اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها و تمهید مقدمات برای آغاز مطلوب سال تحصیلی با تکیه بر ظرفیت های درون و برون سازمانی دانست و گفت: پوشش تحصیلی حداکثری، هدایت تحصیلی، ارتقاء نرخ گذر، ثبت نام دانش آموزان، فرآیند نقل و انتقالات، سازماندهی نیروی انسانی، کتاب رسانی، بهداشت و سلامت و... از جمله موارد مهم و مورد تاکید در پروژه مهر به شمار می آیند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین پیش بینی کرد در سال تحصیلی ١۴٠١-١۴٠٠ یک میلیون و ۳۶۳ هزار و ۵٠٩ دانش آموز در مدارس سراسر استان در مقاطع مختلف ثبت نام نمایند.
وی با بیان اینکه 43/25 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش را یکی از اولویت‌های اساسی آموزش و پرورش دانست و گفت: ۹۳ هزار هنرجو در ۶۰۴ هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش سراسر استان مشغول تحصیل هستند.
وی در پایان افزود: راه‌اندازی اولین هنرستان تخصصی هنر های اسلامی ایرانی کشور در ناحیه ۴ مشهد مقدس، راه اندازی بزرگترین مجتمع آموزشی گلخانه ای کشور در ناحیه ۶ مشهد مقدس، طرح جامع هنرستان کشاورزی شهید یوسفی ۲ در ناحیه ۶ مشهد مقدس، جذب ۱۵۰۰ نیروی آموزشی تخصصی ویژه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در سال جاری، راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا برای سال تحصیلی آینده در آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد مقدس، راه اندازی اولین هنرستان تخصصی راه آهن کشور در ناحیه یک مشهد مقدس برای سال تحصیلی آینده از جمله اقدامات دستگاه تعلیم و تربیت استان در توسعه کمی و کیفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است.

به اشتراک بگذارید :