13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۱۰:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1663481
اطلاعیه شماره 3 - جزئیات فرایند مصاحبه‌ی معرفی‌شدگان 5 / 1 برابر ظرفیت برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران سهمیه خدمتی استان اصفهان در سال 1400

کارگروه اجرایی فرایند مصاحبه ی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران سهمیه استان اصفهان جزئیات این فرایند را در خصوص زمان حضور جهت ارائه مدارک، معاینه پزشکی و مصاحبه تخصصی و عمومی گزینش اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان کارگروه اجرایی فرایند مصاحبه‌ی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران سهمیه استان اصفهان در آزمون سراسری 1400  جزئیات این فرایند را در خصوص زمان حضور جهت ارائه مدارک، معاینه پزشکی و انجام فرایند مصاحبه تخصصی و عمومی گزینش اعلام کرد:

به اطلاع داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون سراسری 1400 سهمیه استان اصفهان  می رساند: برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان برای ارائه مدارک، انجام معاینه پزشکی و مصاحبه عمومی واختصاصی معرفی‌‌شدگان‌ چندبرابر ظرفیت آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه فرهنگیان  به تفکیک جنسیت و بر اساس حروف الفبا در پایان این گزارش و نیز سایت پردیس های مراکز مجری مصاحبه به نشانی https://pbi.cfu.ac.ir  برای برادران و https://fzai.cfu.ac.ir  برای خواهران قابل دریافت است.

پذیرفته‌شدگان موظف هستند برابر جدول زمان‌بندی اعلام شده با در دست داشتن مدارک لازم به مکان اعلام شده مراجعه و نسبت طی مراحل اداری شامل بررسی مدارک و مستندات، معاینه پزشکی و مصاحبه تخصصی (بررسی علایق و صلاحیت لازم جهت ورود به حرفه‌ی معلمی) و عمومی گزینش اقدام نمایند.

 

  زمان اجرای مصاحبه:  

مراحل ارزیابی مدارک، معاینه پزشکی و انجام مصاحبه عمومی گزینش و مصاحبه اختصاصی روز یکشنبه مورخ 07 / 06 / 1400 با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی طبق برنامه زمانی به تفکیک خواهران و برادران (قابل دریافت در لینک‌های ذیل این گزارش) شروع خواهد شد.

 

  محل ارائه مدارک، معاینه پزشکی و مصاحبه خانم‌ها:  

دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه زهرا (س) اصفهان به نشانی اصفهان - خیابان مدرس - خیابان شهید ضابط زاده - تلفن 0314617057

 

  محل ارائه مدارک، معاینه پزشکی و مصاحبه آقایان:  

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان به نشانی اصفهان - خیابان کاوه - خیابان تربیت‌معلم - تلفن 03134516075 الی 6


  مدارک و مستندات:  

مدارک این مرحله به شرح ذیل به ترتیب از ردیف اول تا پنجم به کمیته بررسی مدارک تحویل می‌گردد:

1- اصل و دو نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی  

2- اصل دیپلم یا اصل گواهی موقت دیپلم که معدل سه سال آخر متوسطه دوم در آن قید شده باشد و کپی آن.

3- عکس پرسنلی 4*3 (چهار قطعه)

4- معرفی‌نامه از بنیاد ملی نخبگان برای داوطلبان نخبه. (موضوع بخشنامه شماره 710 / 34 مورخ 29 / 07 / 1392 وزارت آموزش‌وپرورش که در ذیل این گزارش قابل دریافت است)

5- همراه داشتن کارت بانکی معتبر جهت واریز مبلغ 65000 تومان به هنگام پذیرش در روز مصاحبه

توجه: همراه داشتن خودکار شخصی الزامی است.
 

  مراحل فرایند مصاحبه:  

معرفی‌شدگان در زمان مشخص شده در جداول پیوست بدون همراه پس از ارائه‌ی کارت ملی و سنجیدن دمای بدن وارد پردیس دانشگاه فرهنگیان خواهند شد. توجه داشته باشید در بدو ورود از پذیرش همراهان معذور خواهیم بود.

 پس از بررسی سلامتی داوطلب به محل تشکیل پرونده و ارائه‌ی مدارک ذکر شده ارجاع داده خواهند شد. در این مرحله مواردی مانند احراز هویت داوطلب، شرط سنی، شرط معدل، تحویل فرم اطلاعات فردی و فرم اعلام آمادگی، تکمیل فرم‌های اولیه جهت ارجاع به پزشک و ... انجام خواهد گرفت.

پس از انجام پذیرش و داشتن شرایط لازم داوطلب به تکنسین بینایی‌سنجی و دستیار پزشک برای بررسی قد و وزن و سپس پزشک معتمد آموزش‌وپرورش به جهت بررسی ویژگی‌های جسمانی و ... ارجاع داده خواهد شد.

پس از انجام معاینات لازم و تأیید پزشک معتمد مبنی بر داشتن توانمندی جسمانی لازم داوطلب باید مبلغ 65000 تومان را از طریق دستگاه کارت‌خوان پیش‌بینی‌شده پرداخت نماید و فیش واریزی را به مسئول مربوطه تحویل نماید.

در ادامه داوطلب از طریق رابط مربوطه به اتاق مصاحبه‌ی تخصصی ارجاع داده می‌شود. در این قسمت در مدت‌زمان 20 الی 40 دقیقه ویژگی‌های جامعه‌شناختی، شخصیتی و روان‌شناختی، علاقه‌مندی و میزان آمادگی و توانمندی داوطلب و مؤلفه‌های اختصاصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

پس از انجام مصاحبه‌ی اختصاصی در آخرین مرحله داوطلب به محل برگزاری مصاحبه‌ی عمومی گزینش ارجاع داده خواهد شد. در این مرحله شرایط عمومی داوطلب بررسی خواهد شد.

در پایان این مراحل داوطلب از مسیر مشخص شده به سمت درب خروجی هدایت خواهد شد و فرایند مصاحبه پایان خواهد یافت.

 

   تذکرات مهم:   

1- پس از اتمام بررسی مدارک و مستندات، چنانچه داوطلب به تشخیص کارگروه مربوطه واجد کلیه شرایط ضوابط مندرج در دفترچه شماره (2) راهنمای انتخاب رشته و بخش پیوست‌ها آزمون سراسری سال 1400 و اطلاعیه‌های اصلاحی بعدی سازمان سنجش آموزش کشور (کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته)، داشتن حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه‌ی دوم (معدل سه‌پایه اول، دوم و سوم) و داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 01 / 07 / 76 به بعد) و ... باشند، به مرحله معاینه پزشکی معرفی می‌گردد و در صورت تأیید سلامت جسمی و روحی از سوی پزشک معتمد آموزش‌وپرورش، به مرحله مصاحبه اختصاصی و مصاحبه عمومی گزینش معرفی می‌گردد.

تبصره: حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.

2- بر اساس دستورالعمل مصاحبه برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام‌وظیفه معلمی، با تأیید پزشک معتمد آموزش‌وپرورش با ملاک‌ها و معیارهای زیر مورد سنجش قرار می‌گیرد:

1-2 توانایی و مهارت گفتاری: توانایی رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و صحیح و نداشتن لکنت زبان به هر میزان.

2-2 قدرت بینایی: قدرت دید هر چشم حداقل پنج دهم یا هر دو چشم بدون عینک و لنز، (حداقل ده بیستم) و نداشتن کوررنگی و انحراف چشم

   تبصره: پس از اصلاح با عینک و لنز، داشتن دید 10 / 10 هر چشم و داشتن دید حداقل 16 / 20 در دو چشم، الزامی می‌باشد،

•    هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو چشم

•    دوبینی غیرقابل‌درمان و نیستاگموس شدید هر دو چشم

•    ضایعات وسیع، شدید و غیر درمان در هر دو قرنیه

•    کوررنگی (برای رشته‌های آموزش ابتدای و رشته‌های گروه هنر و رشته‌های که شناخت رنگ طیف نوری در آنها ضروری می‌باشد، ممنوع بوده و در بقیه رشته‌ها بلامانع است)

•    نابینایی در یک‌چشم

3-2 قدرت شنوایی: توانایی شنیدن صداها و اصوات معمولی، نداشتن نقص شنوایی، (کمی شنوایی متقاضی نباید بیش از 30 دسی‌بل باشد.)

4-2 قد و وزن: اندازه حداقل قد داوطلبان خانم 155 و داوطلبان آقا 160 سانتی‌متر مدنظر می‌باشد. همچنین وزن داوطلبان بر اساس BMI (نسبت وزن به مربع قد بر مبنای متر) حداقل 17 و حداکثر 35 باشد.

تبصره: حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، مطابق ضوابط مربوط داوطلبان ورود به رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌باشد.

5-2 علاوه بر موارد بالا، به تشخیص پزشک معتمد آموزش‌وپرورش، داوطلب باید فاقد هر نوع بیماری شناخته شده مؤثر در انجام وظایف معلمی یا وضعیت ناسالم جسمی دیگر باشد.

3- معرفی متقاضی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش‌وپرورش جهت بررسی صلاحیت‌های عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی‌های جسمانی به منزله قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی نمی شود. در صورت تأیید صلاحیت‌های افراد معرفی شده از سوی آموزش‌وپرورش (موفقیت در مصاحبه اختصاصی و تأیید صلاحیت‌های عمومی)، گزینش علمی نهایی آنان در مقایسه با سایر متقاضیان آزمون، بر اساس ضوابط و نمرات علمی که در آزمون کتبی (کنکور) کسب نموده‌اند و با درنظرگرفتن اولویت‌های انتخابی متقاضی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.

4- داوطلبانی که به هر دلیل نتوانند در موعد اعلام شده نسبت به ارائه مدارک موردنیاز اقدام نموده و یا در مراحل بعدی (معاینه پزشکی و مصاحبه) حضور یابند، به منزله انصراف از انجام مصاحبه شناخته خواهند شد و هیچ حقی برای این قبیل داوطلبان متصور نمی‌باشد.

5- از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش‌وپرورش بوده و بدون توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده‌اند، مصاحبه اختصاصی انجام نمی‌پذیرد؛ لذا این‌گونه داوطلبان از واریز مبلغ فوق‌الذکر خودداری نمایند. بدیهی است در غیر این صورت مبلغ واریزی قابل عودت نخواهد بود.

6- مدارک و مستندات مربوط به میزان آشنایی بامهارت‌های پایه، علوم و فناوری اطلاعات در صورت وجود به همراه داشته باشید. (این مدارک به هنگام مصاحبه مورداستفاده قرار خواهد گرفت.)

7- معرفی‌شدگانی که مبتلا به کرونا شده و در حالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می‌باشند به شرطی که در طول مدت انجام مصاحبه، مدارک و مستندات پزشکی آنان، توسط والدین متقاضی و یا وکیل قانونی به اداره کل آموزش‌وپرورش استان معرفی شده، ارائه شود، مصاحبه ازاین‌گونه متقاضیان، حداکثر باگذشت یک ماه از آخرین روز مصاحبه، در صورت تأیید سلامت وی توسط پزشک معتمد آموزش‌وپرورش، در استان محل اقامت صورت خواهد گرفت. در راستای صیانت از حقوق سایر متقاضیان آزمون، بعد از انقضای مهلت مقرر، اقدامی میسر نخواهد بود. 

8- انجام مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی معرفی‌شدگان به آموزش‌وپرورش، با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل کنترل و مراقبت بیماری کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی که به مراکز مجری مصاحبه ابلاغ شده، صورت خواهد گرفت. به متقاضیان توصیه می‌شود ضمن همراه داشتن مواد ضدعفونی‌کننده، خودکار شخصی و زدن ماسک در تمام مراحل انجام مصاحبه و گزینش، فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی را نیز به طور کامل و به‌دقت رعایت نمایند. ضمناً حتی‌الامکان از مراجعه همراه به محل مصاحبه اجتناب گردد.

9- باتوجه‌به دستورالعمل فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات سلامت در گزینش و مصاحبه یک ونیم برابر ظرفیت معرفی شده ضروری است هریک از داوطلبان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir  نسبت به تکمیل اطلاعات سلامت خود اقدام و پرینت فرم گواهی سلامت خود را به رابط بهداشت در محل مصاحبه تحویل نمایند.

10- درصورتی‌که معرفی شده به فرایند مصاحبه به بیماری مویید 19 مبتلا باشد لازم است شخص دیگر مدارک ایشان را در زمان مشخص شده در جدول زمان‌بندی به همراه گواهی پزشک مبنی بر ابتلای داوطلب به کووید 19 را به مسئول پذیرش تحویل داده تا پس از حصول سلامتی کامل از ایشان مصاحبه به عمل آید.

11- به دلیل رعایت فاصله‌ی اجتماعی و اجرای مطلوب‌تر فرایند در مراکز مجری مصاحبه از پذیرش همراه به داخل پردیس‌ها اکیداً جلوگیری می‌گردد. خواهشمند است در این زمینه همکاری لازم را داشته باشید و همراهان ارجمند برای مدت‌زمان حضور فرزندتان در این فرایند ترتیبی اتخاذ نمایید که در محل ورودی پردیس‌ها به‌هیچ‌عنوان تجمع نگردد. 

12- پیرو اطلاعیه‌ی شماره‌ی 2 ستاد استانی مصاحبه یادآوری می‌گردد به جهت تسهیل فرایند پرداخت و کاستن از مراجعه حضوری افراد به بانک‌ها و ادارات مناطق و نواحی، پرداخت وجه مصاحبه‌ی اختصاصی به مبلغ 65000 تومان برای داوطلبان معرفی شده صرفاً ازطریق دستگاه کارت‌خوان مستقر در پردیس شهید باهنر و پردیس فاطمه زهرا (س) در روز مصاحبه باید انجام پذیرد ازاین‌رو همراه داشتن کارت بانکی معتبر به همراه دیگر مدارک شناسایی و فرم اعلام آمادگی و نسخه دوم فرم اطلاعات فردی به هنگام پذیرش در روز مصاحبه الزامی است.


دانلود جدول زمان‌بندی دعوت‌شدگان به مصاحبه - برادران - پردیس شهید باهنر اصفهان - تمامی روزها 

دانلود جدول زمان‌بندی دعوت‌شدگان به مصاحبه - خواهران - پردیس فاطمه زهرا (س)

دانلود دستورالعمل‌های بهداشتی

دانلود بخشنامه نخبگی

 

به اشتراک بگذارید :