3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ ۱۸:۱۰:۱۱
کد مطلب:  1663445
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبرداد:
واکسیناسیون حدود 72 هزار فرهنگی در سطح استان خراسان رضوی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: از مجموعه ۱۲۰ هزار فرهنگی استان تاکنون حدود ۷۲ هزار نفر در مقابله با ویروس کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: امتحانات پایان سال تحصیلی 1400-1399 در خرداد ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از ظرفیت سالن ها و فضاهای ورزشی در پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری و در سایر پایه ها به صورت غیر حضوری برگزار شد.

وی با بیان اینکه مسئولیت برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ در ۲۱ شهرستان و منطقه استان بر عهده آموزش و پرورش بوده است افزود: دستگاه تعلیم و تربیت استان رتبه نخست را در مسابقات قرآن، عترت و نماز و همچنین مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم بالغ بر ۱۳۷ هزار دانش آموز پایه اول استان در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کنند گفت: فرایند ثبت نام دانش آموزان از تیر ماه آغاز شده است و تیم های نظارتی دستگاه تعلیم و تربیت استان با موضوعاتی چون محدوده ثبت نام، شهریه مدارس غیردولتی، هدایت تحصیلی و توجه ویژه به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بر این فرآیند نظارت می کنند.

وی افزود: امسال بیش از دو هزار و 200 نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و سه هزار و ۴۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش خراسان رضوی می شوند.

خدابنده با بیان اینکه فرآیند واکسیناسیون فرهنگیان در ١۸ مرکز تجمیعی با استانداردهای دانشگاه های علوم پزشکی در فضاهای آموزشی استان جانمایی و تجهیز شده و از پنجم مردادماه شروع بکار کرده است اظهار داشت: از مجموعه ۱۲۰ هزار فرهنگی استان تاکنون حدود ۷۲ هزار نفر در مقابله با ویروس کرونا واکسینه شده اند.

وی با اشاره به کمبود ۲۳ هزار نیروی انسانی دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال تحصیلی پیشرو گفت: برنامه ریزی های لازم به منظور ساماندهی نیروی انسانی صورت پذیرفته است لذا این کمبود را با استفاده از ظرفیت نیروهای خرید خدمات، مدارس غیر دولتی، حق التدریس همکاران شاغل و بازنشسته و برون سپاری مدیریت خواهیم نمود.

وی افزود: با توجه به ابلاغ قانون خدمات جامع ایثارگری حدود هزار و ۳۰۰ نفر از نیروهای خرید خدمات آموزشی استان تبدیل وضعیت شده و پس از طی دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان و گذراندن مراحل گزینش احکام رسمی آنها صادر می شود.

خدابنده ادامه داد: حدود چهار هزار نفر از نیروهای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی، حق التدریس، پیش دبستانی و مربیان قرآن برای طی دوره های مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده و تبدیل وضعیت خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان با اشاره به ثبت درخواست بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران فرهنگی استان در سامانه نقل و انتقالات گفت: در مرحله اول با درخواست انتقال هزار و ۶٠٠ نفر از متقاضیان موافقت شد و مرحله تجدید نظر نیز در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید :