18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ ۱۲:۳۱:۵۶
کد مطلب:  1663275
مدیرکل نوسازی مدارس قم:
در هشت سال گذشته، ۲۰۳ فضای آموزشی با ۲۷۰ هزار مترمربع زیربنا از لحاظ گرمایشی و سرمایشی استانداردسازی شده‌است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: از مهرماه سال گذشته تاکنون، ۲۴ طرح آموزشی، پرورشی و ورزشی شامل ۱۳۸ کلاس درس احداث و تحویل آموزش‌وپرورش شده‌است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، محسن پورگلیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در طرح های جدیدی که به اتمام رسید و به آموزش و پرورش استان تحویل داده شد ۳۴ هزار مترمربع فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی به فضای مدارس قم اضافه کرد.

وی اظهار داشت: استاندارد سرانه آموزشی در کشور، به ازای هر دانش‌آموز ۸.۴ مترمربع است، ولی هم‌اکنون میانگین این سرانه در کشور ۵.۴ مترمربع می‌باشد.

به گفته وی، با توجه به جمعیت و مهاجرپذیری در استان قم، این سرانه، ۴.۲ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز می‌باشد.

پورگلیان در زمینه استانداردسازی فضاهای آموزشی نیز گفت: بخاری‌های نفتی از سال ۹۲ تاکنون از تمام مدارس شهری و روستایی حذف شده و هیچ سیستم غیراستاندارد گرمایشی در مدارس قم وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته، ۲۰۳ فضای آموزشی با ۲۷۰ هزار مترمربع زیربنا از لحاظ گرمایشی و سرمایشی استانداردسازی شده‌است و امیدواریم با ادامه این طرح در ۲ سال آینده تمام فضاهای آموزشی قم استانداردسازی شود.

لازم به ذکر است در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت ‌درصدی به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده ‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک‌هزار و ۳۰۰ واحد است.

به اشتراک بگذارید :