14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ ۱۰:۱۵:۳۹
کد مطلب:  1663007
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
مسائل توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای را بر اساس امکانات و واقعیت‌های موجود بررسی کنیم

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در جلسه کارگروه توسعه متوازن رشته ای/ شاخه ای عنوان کرد: مسائل مربوط به توسعه آموزش فنی‌حرفه‌ای را بر اساس امکانات و واقعیت‌های موجود بررسی کنیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، علی مرادی معاون آموزش متوسطه در جلسه کارگروه توسعه متوازن رشته‌ای/ شاخه‌ای پروژه مهر که با حضور فرهنگیان مدیر ناحیه، همتی معاون آموزش متوسطه ناحیه سه، کارشناسان ذیربط و مدیران هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کار‌دانش، در سالن جلسات تدبیر ناحیه سه برگزار شد گفت: مسائل مربوط به توسعه آموزش فنی‌حرفه‌ای را بر اساس امکانات و واقعیت‌های موجود بررسی کنیم که به نتایج قابل قبولی برای توسعه آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای و دسترسی به روش‌های صحیح ارتقای تربیت دانش‌آموزان مهارت‌محور دست پیدا کنیم.

معاون آموزش متوسطه استان اظهار کرد: توسعه آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش می‌تواند نقش مهمی در رفع دغدغه شغل جوانان برای خانواده‌ها داشته باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به اهمیت توسعه آموزش‌های هنرستانی در تحقق سیاست‌های کلان اشتغال و اقتصاد، به کارگیری مستمر تمام ظرفیت‌ها و امکانات استانی برای توسعه این آموزش‌ها امری ضروری است.

گفتنی است، در این جلسه طبق دستور کار( توسعه متوازن شاخه‌ای/ رشته‌ای هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای، بررسی پیشنهادات و راهکارهای توسعه کیفی هنرستان، اجرای پروژه مهر و آمادگی جهت شروع سال تحصیلی جدید) و موضوعاتی از قبیل توسعه کمی و کیفی هنرستان‌ها، تامین نیروی انسانی، برنامه‌ریزی درسی و تولید محتوای رشته‌های هنرستانی و راهکارهای تکمیل تجهیزات هنرستان‌ها بحث و تبادل نظر شد و  مواردی مصوب گردید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :