14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ ۰۸:۳۸:۳۹
کد مطلب:  1662819
استاندار مرکزی:
عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس برای همه کشورها خسارت بزرگی است

استاندار مرکزی گفت: عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس برای همه کشورها خسارت بزرگی است و امیدواریم با کمک همگانی ملت ها و دولت ها این بیماری در دنیا ریشه کن شود تا دوباره شاهد رونق در مدارس باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، به نقل از خبرگزارس ایسنا در اراک؛ سیدعلی آقازاده چهارشنبه سوم شهریورماه در حاشیه افتتاح پروژه های نوسازی مدارس استان مرکزی که همزمان با هفته دولت انجام شد، اظهار کرد: متاسفیم که در یکسال و نیم گذشته کرونا مانع حضور دانش آموزان در کلاس های درس شد، البته در دوران کرونا کادر اداری و آموزشی مدارس، کاری سخت تر از دوران معمول را انجام می دهند و پیوسته فعال هستند.   

وی با تاکید بر اینکه با روشن شدن چراغ مدرسه چراغ جامعه روشن می شود، افزود: با فعالیت مدارس رونق فرهنگی جامعه تضمین می شود.

آقازاده گفت: با تلاش های اداره کل نوسازی مدارس استان در هر مناسبتی تعدادی از پروژه های نوسازی به بهره برداری می رسد که این مهم جای تقدیر دارد. این اداره کل از فرصت تعطیلی کرونایی حداکثر استفاده را بعمل آورده و پروژه های نیمه تمام را تکمیل می کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و نوسانات اقتصادی موجود در سال هایی که کشور تحت فشار اقتصادی بوده است، اظهار کرد: نوسانات قیمت ها کار عمرانی را به شدت سخت کرده اما اداره کل نوسازی استان علیرغم این سختی ها پروژه ها را تکمیل، آماده واگذاری و آماده بهره برداری می کند.

آقازاده گفت: آموزش و پرورش در استان مرکزی طی سال های اخیر همچنان رو به رشد است. در بخش سوادآموزی جزو استان های برتر بوده ایم و شورای آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش موفق عمل کرده اند.

همزمان با هفته دولت سه پروژه آموزشی- عمرانی  به ارزش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در اراک به بهره برداری رسید.

به اشتراک بگذارید :