9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ ۱۱:۴۰:۴۳
کد مطلب:  1662003
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
کمیته بهداشت و ایمنی مدارس استان برگزار شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از برگزاری کمیته بهداشت و ایمنی مدارس استان خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، ماشاءاله پروین در نشست کمیته بهداشت و ایمنی مدارس که با حضور نمایندگان سازمان‌های عضو این کمیته در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد،گفت: در بین نهاد‌های اجتماعی کشور، مدرسه از مهم‌ترین نهادهای سازمان یافته رسمی است که باید با فراهم نمودن محیطی سالم و بهداشتی به جسم و روان کودکان جامعه امکان شکوفایی بدهد و آنان را نسبت به دیگر اشخاص، خانواده و اجتماع مسئول سازد و از آنان مادرانی شایسته و پدرانی لایق، زنان و مردانی سالم و کارآمد و مفید به حال اجتماع بارآورد.

وی افزود: مراقبت از دانش‌آموزان از جهات مختلف بهداشتی از عوارض اجتماعی ناشی از مسائل گوناگون و آسیب‌پذیری آنان پیشگیری می‌کند و بهداشت مدارس یکی ازشاخه‌های مهم بهداشت جامعه است.

در ادامه معاون تربیت بدنی و سلامت ضمن بیان گزارشی از برنامه واکسیناسیون فرهنگیان استان گفت: طی این برنامه بیش از 80% فرهنگیان دوز اول واکسیناسیون دریافت کردند با رفع مشکلات بهداشتی مدارس و واکسیناسیون فرهنگیان آمادگی لازم را برای بازگشایی مدارس خواهیم داشت و البته بازگشایی مدارس منوط به نظر ستاد ملی کرونا است.

سپس شیرزاد احسانخواه رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش گزارشی از روند اجرای طرح‌های مختلف در سطح مدارس از ابتدای سال تحصیلی 1400-1399  و برنامه های سال تحصیلی آتی بیان کرد.

احسانخواه در ادامه اظهار کرد: آموزش سلامت در جامعه مدرسه با هدف ارتقاء سلامت دانش‌آموزان و هدفمند کردن برنامه‌های آموزش سلامت در مدارس انجام می‌شود، برنامه شامل نیازسنجی آموزشی، آموزش گروهی دانش‌آموزان، والدین و اولیاء مدرسه می‌باشد که بر اساس اولویت‌های بهداشتی تعیین شده توسط دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش انجام می‌گیرد.

 احسانخواه با تاکید بر ظرفیت دانش‌آموزان سفیر سلامت خاطر نشان ساخت: با آموزش بیش از 48000دانش‌آموزان سفیر سلامت در مدارس گامی موثر در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا برداشتیم.

 

وی در ادامه عنوان کرد: برنامه بهداشت محیط و ایمنی مدارس با هدف ایجاد محیطی ایمن و بهداشتی و حمایتی برای تقویت یادگیری برمبنای استانداردهای تدوین شده تحت عنوان آیین نامه بهداشت محیط مدارس قابل ارزیابی کمی و کیفی است و منظور از محیط، محوطه فیزیکی و عواملی که به محیط فیزیکی مدرسه تاثیر می‌گذارند، شامل ساختمان مدرسه و فضای پیرامون آن از قبیل دما ،سر و صدا و نور... می‌باشد و هدف از تشکیل کمیته ایمنی و بهداشت، ایجاد هماهنگی‌های لازم برای پیشبرد ایمن‌سازی و بهبود وضعیت بهداشتی مدارس استان است.

گفتنی است در پایان جلسه تمامی اعضای کمیته استانی بهداشت و ایمنی مدارس به بیان مشکلات و چالش‌های حوزه خود اشاره کردند.

 

به اشتراک بگذارید :