13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ ۰۹:۲۹:۴۵
کد مطلب:  1661653
پژوهشسرای آذربایجان ناحیه 3 تبریز فعال‌ترین آزمایشگاه‌ آموزشی فناوری نانو کشور شناخته شد

بنا به گزارش عملکرد شبکه آزمایشگاهی توانا در سال ۱۳۹۹، پژوهشسرای آذربایجان آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز بعنوان فعال‌ترین عضو این شبکه انتخاب شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز، بر اساس گزارش عملکرد اعضاء شبکه آزمایشگاهی توانا در سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۲۰هزار دانش‌آموز و دبیر در طی این سال به کمک تجهیزات فناوری نانو که همگی ساخت ایران هستند، با این فناوری نوین آشنا شدند و امکان کار آزمایشگاهی با تجهیزات تخصصی فناوری نانو را پیدا کردند.

شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو (توانا) که از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار نموده تا پایان سال ۱۳۹۹ تعداد ۸۹ آزمایشگاه تخصصی فناوری نانو را تجهیز و راه‌‌اندازی کرده است.

در سالی که گذشت همانند سال‌‌های قبل، گزارش فعالیت آزمایشگاه‌‌های فناوری نانو به صورت ماهیانه دریافت و مطابق با آیین‌نامه توانا، همه آزمایشگاه‌‌ها مورد ارزیابی قرار گرفتند.

از مهم‌ترین پارامترهای حائز اهمیت در امتیازدهی به آزمایشگاه‌های شبکه توانا تعداد دوره‌های برگزار شده به صورت تئوری و عملی، تعداد افراد آموزش دیده در دوره‌‌ها، میزان فعالیت آزمایشگاه‌ها در میزبانی نشست‌ها و دوره‌ها، مشارکت مرکز برای آماده‌سازی دانش‌آموزان برای حضور در جشنواره و المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، میزان تعامل و همکاری با باشگاه نانو است.

بر این اساس پژوهشسرای آذربایجان آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز با 17344 امتیاز موفق به کسب عنوان فعال ترین آزمایشگاه آموزشی فناوری نانو در کشور شد.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :