3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۶:۳۰:۱۳
کد مطلب:  1661063
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
ثبت نام 75 درصد دانش آموزان گیلانی در مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با شروع ثبت نام دانش آموزان از اول خرداد تاکنون، 75 درصد دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در گیلان برای سال تحصیلی آینده ثبت نام کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی با اشاره به ثبت نام دانش آموزان در درگاه پادا اظهار داشت: اگر خانواده ها در ورود به درگاه پادا با مشکل مواجه شوند این نقص با ثبت اطلاعات مدیر مدرسه در سامانه سیدا قابل حل است. وی با اشاره به ثبت نام بیش از 90 درصد دانش آموزان پایه اول استان اظهار داشت:  ثبت نام در پایه هفتم پس از دریافت کد پادا از مدرسه و ارائه مدرک تحصیلی به صورت حضوری در مدرسه مورد نظر انجام می شود؛ همچنین دانش آموزان پایه دهم بر اساس نتایج فرم هدایت تحصیلی با اولویت های الف و ب ثبت نام می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان درباره ثبت نام اتباع خارجی در مدارس استان خاطرنشان کرد: این افراد با مراجعه به واحد سنجش و فناوری ادارات آموزش و پرورش و دریافت کد کاربری می توانند از درگاه پادا در سامانه سیدا ثبت نام کنند. 

رحمتی خاطرنشان کرد:درصورتی که دانش آموزان قبلا در مدرسه ای ثبت نام کرده و به هر دلیلی متقاضی ثبت نام در مدرسه دیگری شامل پذیرفته شدگان در آزمون مدارسی از جمله نمونه دولتی هستند باید با مراجعه به سامانه پادا، ثبت نام قبلی خود را لغو کرده تا امکان ثبت نام در مدرسه مورد نظر جدید فراهم شود.

وی با اشاره به غربالگری 22 هزار نوآموز ورود به پایه اول در استان گیلان اظهار داشت: هم اکنون فعالیت 19 پایگاه سنجش سلامت به پایان رسیده و 8 پایگاه سنجش نیز تا نیمه شهریور دایر خواهد بود .

 

به اشتراک بگذارید :