14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۱:۴۰:۴۴
کد مطلب:  1660591
شناسایی و تحت پوشش بردن و آموزش بیسوادان مهمترین اولویت معاونت سوادآموزی است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: آموزش سواد و مهارت بصورت همسو در جهت ارتقای سطح سواد و استفاده از تمامی ظرفیت‌های استان برای حذف بیسوادی و پرورش سرمایه‌های انسانی از برنامه های اساسی آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی سوادآموزی و آموزش بی‌سوادان را در تمامی سنین بسیار حائز توجه و اهمیت دانست و آموزش افراد در سنین کمتر را از اولویت های سازمان نهضت  سوادآموزی خواند.

وی با اشاره به اینکه اهمیت سوادآموزی مسئله بسیار مهمی است که پس از پیروزی انقلاب و تدبیر امام خمینی(ره) اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است، افزود: شناسایی و مدیریت اشخاص بازمانده از تحصیل مهم و مورد تاکید است که این اشخاص در سنین مختلف دسته بندی و نسبت به آموزش آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

دبیر کمیته سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: اگرچه بحث سوادآموزی در تمامی سنین بسیار حائز توجه و اهمیت است اما لازم است افراد در سنین کمتر و جوانان در اولویت سوادآموزی قرار بگیرند.

این مقام مسئول ابراز کرد: لازم است بازماندگان از تحصیل در گروه سنین 10 تا 49 سال در اولویت اول و گروه سنی بالاتر در اولویت بعدی قرار گیرند.

زینالی تصریح کرد: آموزش و پرورش سازمان مهمی است که هرگونه سرمایه‌گذاری در این نهاد ثمرات فراوانی را برای جامعه به همراه خواهد داشت به گونه‌ای که تربیت و آموزش در این قشر در تمام ارکان و عناصر جامعه مفید خواهد بود.

وی در پایان ضمن تاکید بر شناسایی و تحت پوشش بردن بی سوادان، بر سازماندهی مناسب، استفاده از تمامی ظرفیت ها و آموزش مهارت آموزی همسو با سوادآموزی در جهت ریشه کنی بی سوادی را از برنامه های معاونت سوادآموزی استان برشمرد.

 

به اشتراک بگذارید :