2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۰۸:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1660461
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا تشریح کرد:
تغییرات فعالیت پایگاه های واکسیناسیون فرهنگیان استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا تغییرات فعالیت پایگاه های واکسیناسیون فرهنگیان استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا با اشاره به کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون فرهنگیان استان به دو مرکز با توجه به این که بخش عمده معلمان و کارکنان آموزش و پرورش این استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اظهار داشت: لیست گروه معلمان و کارکنان آموزش و پرورش برای انجام واکسیناسیون در سامانه سراسری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دریافت واکسن قرار گرفت و با توجه به این که تا کنون حدود ۷۰ هزار نفر از معلمان استان در مراکز مختلف موفق به دریافت واکسن شده‌اند ادامه فعالیت پایگاه ها با تغییراتی همراه شد.

وی با اشاره به اینکه الزام و اجباری برای واکسیناسیون همکاران فرهنگی وجود ندارد ادامه داد: اعلام زمان و مکان دریافت واکسن به تمامی ۱۳۰ هزار معلم و پرسنل آموزش و پرورش استان انجام شده است و افرادی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌ اند یا تمایلی به استفاده از واکسن ندارند یا خود و اعضای خانواده‌شان درگیر بیماری هستند برای کسب آمادگی تزریق واکسن نیازمند گذر زمانند و یا بر اساس شرایط سنی، واکسن را از طریق دیگری دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تا پیش از این فرایند واکسیناسیون معلمان استان در ١۸ مرکز تجمیعی که براساس استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی تجهیز شده انجام می‌شد که با بررسی نهایی در این زمینه، ۲ مرکز برای ادامه انجام فعالیت واکسیناسیون در مشهد انتخاب شدند.

خدابنده افزود: همکارانی که در مشهد تمایل به دریافت واکسن دارند می‌توانند به این 2 مرکز مراجعه و یا با مراجعه به مراکز بهداشت تعیین شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با ارائه کد ملی و پرسنلی واکسن دریافت کنند.

وی ادامه داد: معلمان در شهرستانها نیز برای واکسیناسیون باید به مراکز تجمیعی اعلام شده متعلق به دانشگاه‌های علوم پزشکی در محل سکونت خود مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این نحوه واکسیناسیون معلمان تا نیمه شهریور ماه و آغاز واکسیناسیون دور دوم ادامه دارد و در آن زمان تغییرات دوباره به منظور افزایش شمار مراکز اعمال خواهد شد.

خدابنده افزود: تنوع و تعدد واکسن در پایگاه های واکسیناسیون معلمان کاملا تابع تنوع و تعدد اعلامی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کروناست بنابراین هرگونه تغییر در این بخش ناشی از تغییرات موجودی واکسن در کشور و سهمیه استان خواهد بود.

قابل ذکر است ۹۰ هزار معلم، معادل حدود هشت درصد جمعیت معلمان کشور و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز، معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور در خراسان رضوی حضور دارند.

به اشتراک بگذارید :