23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴ ۱۲:۵۸:۵۲
کد مطلب:  8FozIDGI
رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش فارس خبر داد :
افتخار آفرینی 4 هنرجوی فارسی در دهمین جشنواره کشوری مهارتهای هنری شاخه کاردانش

رئیس اداره آموزش های های فنی و حرفه ای و کاردانش فارس ،از افتخار آفرینی 4 تن از هنرجویان استان، در دهمین جشنواره کشوری مهارتهای هنری شاخه کاردانش خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، رضا امیری با اعلام این خبر گفت: در مرحله پایانی کشوری دهمین دوره جشنواره  مهارتهای هنری شاخه کاردانش که  از 11 تا 13 مرداد 95 و  به میزبانی استان اردبیل برگزار شد، 4 تن از هنرجویان استان فارس ، در رشته های مختلف این جشنواره ،موفق به  کسب مقام های برتر شدند.

وی گفت: در مرحله پایانی این جشنوراه ، 124 تن از هنرجویان سراسر کشور ،در  11 گرایش با هم به رقابت پرداختند که سهم دانش آموزان فارس از این رقابت کسب 4 مقام به شرح زیر بود:

مقام اول رشته خاتم کاری، توسط فاطمه زارع از هنرستان شهدای فاروق شهرستان مرودشت

مقام دوم رشته  خاتم کاری ،توسط فاطمه حیدری از هنرستان شهدای فاروق شهرستان مرودشت

مقام سوم رشته  طراحی سنتی، توسط زهرا رضایی از هنرستان محدثه شهرستان فیروزآباد

مقام سوم رشته  چهره سازی، توسط زهرا بیات  از هنرستان راضیه ناحیه 3 شیراز

امیری در ادامه افزود : مسابقات علمی-عملی، علمی کاربردی، جشنواره هنرهای تجسمی و جشنواره مهارتهای هنری و  سیار جشنواره ها ،همه ساله و با هدف کیفیت بخشی به آموزش و همچنین شناسایی و شکوفا نمودن  استعداد های بالقوه در هنرستان ها ، در راستای کارآفرینی برگزار می گردد.

رئيس اداره آموزش هاي فني و حرفه اي وكاردانش  آموزش و پرورش فارس گفت: استان فارس نیز  در سال جاری  با رشد چشمگیری نسبت به سال تحصیلی 94-93 ، موفق به اعزام 65 هنرجو به مرحله پایانی این مسابقات گردید.

وی افزود : هنرجویان شرکت کننده در این مسابقات با کسب 9 مقام برتر در مسابقات علمی-عملی و مقام چهارم کشوری- 7 مقام برتر در مسابقات علمی-کاربردی و مقام سوم کشوری-14 مقام برتر در جشنواره هنرهای تجسمی و مقام سوم کشوری  و 4 مقام برتر در جشنواره مهارتهای هنری و مقام برتر کشوری  ،برای استان افتخار آفریدند.

امیری ضمن تبریک این موفقیت های بزرگ به همه فرهنگیان و دانش آموزان استان گفت: کسب این افتخارات برگ زرینی است از تلاش های ارزنده، همدلی و کوشش تمام همکاران به خصوص هنرآموزان تلاشگر، مدیران دلسوز و کارشناسان پی گیر در آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان، که امید است با همت والای همه همکاران عرصه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش این موفقیت های ارزشمند پی در پی استمرار داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :