24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴ ۱۲:۵۶:۱۰
کد مطلب:  mlfOCzrK
با همکاری آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان فارس انجام شد:
اجرای طرح مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی در فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت : طرح مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی ، با هدف تقویت قوه خلاقیت وافزایش مهارت های پایه دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم در استان فارس در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فراس ، دکتر ناصر قجری  گفت: این طرح با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان پایه نهم و دهم دوره تحصیلی متوسطه اول ودوم استان فارس و برای تقویت قوه خلاقیت وهمچنین مهارت های پایه از جمله ایده پردازی دانش آموزان در دبيرستان شبانه روزي شهيد بهشتي شیراز در حال برگزاری است.                                                                                                

وی گفت: این طرح که با مشارکت فعال آموزش و پرورش فارس و بنیاد ملی نخبگان استان تدوین و اجرایی گردیده است ،تا کنون برای دانش آموزان شهرستان های کازرون،جهرم،اقلید و فراشبند برگزار شده است.

قجری افزود : در ادامه اجرای این طرح در سایر نقاط استان ، از  12 لغایت14مردادماه 95  نیز  90 تن از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم منتخب شهرستان های مهر،اوز،سپیدان،ارسنجان و سروستان ، در شیراز اولین مرحله  حضور خود را در این طرح تجربه می کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس  گفت: محتوی علمی این طرح شامل  4 مرحله است که دانش آموزان در طول سال تحصیلی 96-95 ، با حضور در  کارگاه های آموزشی،برگزاری مسابقات و بازی های خلاقیت، بازدید های علمی با موضوعاتی از قبیل مشاهده و ایده پردازی،تفکر واگرا،طوفان ذهن،هنر حل مساله،مدیریت پروژه زمان،انضباط شخصی،نگارش خلاق،مستند سازی، پژوهش علمی و .... با آن آشنا می گردند.

گفتنی است ، مراسم اختتامیه این طرح برای دانش آموزان منتخب شهرستان های مهر،اوز،سپیدان،ارسنجان و سروستان،  پنج شنبه 14 مرداد ، از ساعت 17 الی 19 در سالن اجتماعات دبیرستان شبانه روزی شهید بهشتی شیراز برگزار خواهد شد.     

 

به اشتراک بگذارید :