9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۲۳:۰۶:۱۰
کد مطلب:  1659921
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
واکسینه شدن 84 درصد فرهنگیان کرمانشاه علیه کرونا

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان از واکسینه شدن بیش از 84 درصد فرهنگیان علیه کرونا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ماشاءالله پروین با اعلام اینکه حدود 84 درصد فرهنگیان استان در طرح واکسیناسیون معلمان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، گفت:مابقی فرهنگیان استان نیز یا بر اساس شرایط سنی و یا به دلیل اینکه عوامل اجرایی انتخابات بودند، قبلا واکسینه شده اند، هرچند تعدادی از فرهنگیان هم مثل برخی آحاد جامعه به دلایل شخصی تمایلی به دریافت واکسن نداشتند.

وی افزود: حدود 30 هزار معلم استان با احتساب معلم‌های مدارس غیردولتی در فهرست واکسیناسیون علیه کرونا بودند.

پروین اظهار کرد: دوز اول واکسیناسیون فرهنگیان استان همزمان با سراسر کشور از عید غدیر آغاز و تا 26 مرداد ادامه داشت.

وی در خصوص زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونای فرهنگیان نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه تزریق دوز دوم واکسن کرونا 28 روز پس از تزریق دوز اول انجام می شود، لذا تزریق دوز دوم واکسن برای فرهنگیان استان از هفتم شهریور ماه آغاز  و به مدت حدود 20 روز ادامه خواهد داشت.

پروین با بیان اینکه براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی افراد با ارائه کارت واکسیناسیون دوز اول در هر مرکز واکسیناسیون دیگری می توانند دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کنند، گفت: با این حال مراکز واکسیناسیون آموزش و پرورش برای تزریق دوز دوم واکسن فرهنگیان آماده شده اند.

وی ادامه داد: در شهر کرمانشاه سه مکان شامل هنرستان صنایع شیمیایی، سالن ورزشی بعثت و سالن ورزشی کانون امام خمینی(ره) به ترتیب برای واکسیناسیون معلم‌های نواحی یک، دو و سه آموزش و پرورش شهر کرمانشاه و در شهرستان اسلام آباد غرب هم یک مرکز برای واکسیناسیون فرهنگیان در نظر گرفته شده است. در بقیه شهرستان‌ها کار واکسیناسیون معلم‌ها در دوز اول در پایگاه‌های مرکز بهداشت انجام شد و واکسن دوز دوم هم در همین مراکز تزریق خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :