27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۳:۵۷:۲۲
کد مطلب:  1659609
آغاز امتحانات شهریور ماه از تاریخ هشتم

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: امتحانات شهریور ماه با شرکت بیش از 8 هزار دانش آموز دختر و پسر پایه دوازدهم از 8 شهریور آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان محمد رحمتی در جلسه ستاد امتحانات  اظهار داشت:  این امتحانات با حضور 8 هزار و 20 نفر  تا 31 شهریور ماه سال جاری ادامه  خواهد داشت .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای برگزاری مطلوب امتحانات  شهریور اظهار داشت: این آزمون ها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا برگزار می شود و همه  نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های امتحانی رعایت می شود.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان حوزه های در نظر گرفته شده در آزمون های شهریور خاطرنشان کرد: 70 حوزه اجراء و 10 حوزه تصحیح اوراق امتحانی در استان  مسؤلیت برگزاری امتحانات نهایی هستند و  ضروری است دانش‌آموزان نیم ساعت پیش از شروع امتحان در سالن حضور داشته باشند.

رحمتی با تأکید بر افزایش امنیت امتحانات گفت: با توجه به رمزگذاری سؤالات ، بازگشایی رمز سؤالات از طریق الکترونیکی به حوزه های اجرا ارسال می‌شود و در این مدت سوالات در حوزه اجرا، تکثیر می شود و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره امتحانات پایه نهم گفت: برگزاری امتحانات پایه نهم بر اساس مصوبه ستاد امتحانات به صورت هماهنگ استانی و به روش ارسال الکترونیکی  برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: امتحانات دانش آموز پایه نهم ازتاریخ  هشتم شهریورماه  به صورت حضوری آغاز شده تا 23 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.  

رحمتی با تأکید بر نظارت حداکثری بر حوزه ها ی اجراء تصریح کرد: ناظران ستادی و استانی علاوه بر بازدید مستمر از حوزه‌های برگزاری امتحانات نهایی و هماهنگ استانی ،  بر اساس ضوابط نظارتی نسبت به تهیه گزارش از چگونگی برگزاری و رعایت شیوه ‌نامه‌های مرتبط اقدام و بازخوردهای مقتضی اقدام کنند. .

به اشتراک بگذارید :