8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۲:۳۳:۱۱
کد مطلب:  1659399
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد؛
واکسینه شدن ۸۵ درصد پرسنل آموزش‌وپرورش استثنایی در برابر ویروس کرونا/ نوبت‌گیری 92.5 درصدی نوآموزان در پایگاه‌های سنجش

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از واکسیناسیون ۸۵ درصد پرسنل آموزش‌وپرورش استثنایی بر علیه بیماری کرونا تا پایان مرداد خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی در نشست شورای معاونین سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی ضمن اعلام این خبر گفت: علاوه بر واکسیناسیون همکاران فرهنگی آموزش‌وپرورش استثنایی، واکسیناسیون کلیه عوامل اجرایی پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نیز انجام شده است.

حسینی مهم‌ترین فعالیت حال حاضر آموزش‌وپرورش استثنایی را پیگیری پروژه مهر دانست و افزود: اولین گام در پروژه مهر انجام درست و به‌موقع سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی است.

وی افزود: تاکنون یک میلیون و ۲۱۱ نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان معادل با  ۹۲.۵ درصد در برنامه سنجش نوبت‌گیری کرده‌اند که از این تعداد ۹۵۰ هزار نفر معادل با 71 درصد در پایگاه‌های سنجش مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

معاون وزیر در ادامه به بیان بقیه اولویت‌های پروژه مهر پرداخت و افزود: پیگیری ثبت‌نام دانش‌آموزان، توزیع کتب درسی، ساماندهی نیروی انسانی، انتصاب مدیران، تفویض اختیار به ادارات و تشکیل جلسات کارگروه پروژه مهر در سطح ستاد و استانی از جمله مواردی است که نیاز به پیگیری مداوم دارد.

وی افزود: باید تمامی استلزامات بازگشایی مدارس بر اساس پروتکل‌های اعلامی ستاد ملی کرونا در ستادهای پروژه مهر استانی پیگیری شود.

معاون وزیر در ادامه نشست در خصوص جهش تحصیلی گفت: ثبت‌نام جهش تحصیلی به اتمام رسیده است و ۸ هزار و ۹۷۶ نفر در این فرایند ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد تاکنون ۵ هزار و ۹۹۰ نفر ارزیابی شده‌اند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های سال جاری ارزیابی شایستگی‌های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش بود که این برنامه باتوجه‌به سهمیه هر استان در تمامی استان‌ها به پایان رسیده است.

حسینی در پایان گفت: فعالیت 4۰۰ پایگاه اوقات فراغت دانش‌آموزان استثنایی با شرکت 10 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید :