25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۱:۰۸:۱۷
کد مطلب:  1659211
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد؛
انجام سنجش حدود 60 درصد از نوآموزان ورود به پایه اول ابتدایی در استان اصفهان

محمد اعتدادی : امتحانات پایه نهم از ششم شهریورماه و نهایی پایه دوازدهم از هشتم شهریور آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در اولین روز از شهریورماه 1400، محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه رادیویی سلام اصفهان گفت: شهریورماه آخرین ماه سال تحصیلی و زمان آماده شدن برای سال تحصیلی جدید است که ویژگی خاصی برای ما و همکاران فرهنگی دارد و باید آمادگی لازم را برای شروع سال تحصیلی یعنی اول مهرماه داشته باشیم.

اعتدادی افزود: برای ورود به سال تحصیلی جدید اقداماتی را از ماه‌ها قبل شروع کردیم که یکی از این اقدامات مهم ثبت نام در پایه‌های ورودی اول ابتدایی ، هفتم و دهم متوسطه می‌باشد که برای ما حائز اهمیت است. سایر پایه‌ها میان‌پایه محسوب می‌شوند که به صورت خودکار ثبت‌نام‌شان توسط مدیران محترم واحدهای آموزشی در سامانه مربوطه انجام می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: ما پیش‌بینی ثبت نام 90 هزار دانش‌آموز ورودی نوآموز پایه اول ابتدایی را داریم و از این تعداد حدود 68 درصد در پایگاه‌های سنجش سلامت که از الزامات ورود به پایه اول ابتدایی است نوبت‌گیری کرده‌اند و سنجش حدود 60 درصد این عزیزان هم کامل شده است و سعی داریم با تلاش همکاران بزرگوار و همراهی اولیای محترم تا 20 شهریورماه سنجش سلامت دانش آموزان پایه اول را کامل کنیم.

اعتدادی در ادامه بیان داشت: از خانواده‌ها انتظار داریم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا  از تجمع در مراکز و پایگاه‌های سنجش خودداری کنند و صرفا یک نفر از اولیا به اتفاق دانش‌آموز، طبق نوبت و زمانی که برایشان مشخص شده  به این مراکز مراجعه نمایند.

اعتدادی تصریح کرد: در پایه هفتم دوره اول متوسطه هم، ثبت نام درحال انجام است، اما ثبت‌نام پایه دهم نیز برای ما حائز اهمیت است  به جهت اینکه دانش‌آموزان پایه دهم باید رشته تحصیلی‌شان را انتخاب کنند که در فرم هدایت تحصیلی برای رشته‌های نظری و فنی اولویت "الف" و "ب" مشخص شده و برخی خانواده‌ها اصرار دارند فرزندشان را در رشته‌ای ثبت‌نام کنند که  دانش‌آموز در فرم هدایت تحصیلی در آن رشته امتیاز لازم را کسب نکرده است و باید به استعداد و توانایی فرزندشان توجه لازم را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص امتحانات شهریورماه هم گفت: امتحانات پایه نهم از ششم شهریورماه و نهایی پایه دوازدهم از هشتم شهریور آغاز می‌شود و ان‌شاءلله دانش‌آموزان با آمادگی کامل در این امتحانات شرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :