9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ ۱۳:۰۲:۲۹
کد مطلب:  1657570
آرامش در سامانه دانش‌آموزی "سیدا"

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سیدا با تدابیر وزارت آموزش و پرورش رنگ آرامش را دید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حمیدرضا خردمند رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار  این خبرگزاری، گفت: برخی از نرم افزار‌ها با قوانین جدید دولت الکترونیک (حضور حداقلی کاربران، تجمیع اطلاعات اضافه، عدم پشتیبانی فنی توسط شرکت‌های پشتیبان و...) مغایرت دارند و نیاز به یک سیستم یکپارچه شامل تعیین ورود دانش آموزان به آموزش و پرورش، خروج وی از سیستم، دریافت مدرک تحصیلی و کتب درسی و کلیه امور مربوط به مدرسه مانند حسابداری، انبارداری و امور همکاران از بدو استخدام مشهود است.

او افزود: باتوجه به موارد مذکور و مصوبات جلسات هیئت دولت و همچنین مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، شروع عملیات یکپارچه‌سازی از سال‌ها قبل کلید خورد که این پروژه با زیرساخت واحد توسط شرکت پژوهش از ابتدای سال جاری کار خود را آغاز کرد تا جایگزین نرم افزار‌های پراکنده قبلی گردد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اشاره کرد: درواقع این سامانه از طریق درگاه‌های مختلف و با اسامی مختلف مانند پادا ویژه امور دانش آموزی (پرونده الکترونیکی دانش آموزان)، سیدا (سامانه یکپارچه دانش آموزان) ویژه ثبت نام، ثبت نمرات و کلاس‌بندی امور آموزشی و hrm ویژه امور کارمندان و معلمان و همچنین سامانه‌های حسابداری مالی، حسابداری همکاران در حال فعالیت است که کلیه این سیستم‌ها با یکدیگر در ارتباط هستند.

خردمند گفت: این سامانه به صورت تدریجی در حال ارتقا است و مانند اجرای هر پروژه عظیم کشوری دیگر نیاز به صبر و حوصله و همکاری همکاران و والدین دارد.

خردمند در پایان گفت: هر چند سیستم جدید است، ولی تغییرات باعث اختلال یا عدم انجام کار نخواهد شد. سعی می‌شود تا آخرین مورد، همه امور ثبت نام از طریق این سامانه انجام شود؛ بنابراین جای دغدغه و نگرانی برای والدین و دانش آموزان و همچنین همکاران نخواهد بود.
 

به اشتراک بگذارید :