18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ ۱۰:۳۸:۲۰
کد مطلب:  1655702
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
بازگشایی مدارس منوط به تصمیم ستاد پیشگیری از کروناست/ آمادگی آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری بسیج؛ حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به بازگشایی مدارس و واکسیناسیون دانش آموزان بیان کرد: یکی از مباحث در حال پیگیری، استفاده از سه واکسن توصیه شده برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال می باشد. لذا برنامه بعدی ما طرح واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال است.

اصغری گفت: با تمام فعالیت هایی که در زمینه بازگشایی مدارس در حال اجراست، ما تابع نظرات تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا هستیم.

وی گفت: یا تمام این اوصاف موضوع «سلامت دانش آموزان» است که خط قرمز ماست. اگر وضعیت بحرانی فعلی ادامه داشته باشد و اگر بازگشایی مدارس موجب شدت شیوع بیماری کرونا شود قطعا اصراری بر بازگشایی مدارس تا رفع نگرانی ها نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: ما همه برنامه ریزی های لازم را جهت بازگشایی مدارس از ابتدای مهرماه انجام داده ایم. طرح پروژه مهر به طور پیوسته در جلسات و کارگروه ها و کمیته های مختلف در حال پیگیری است تا فضا را از جهات مختلف برای ورود دانش آموزان به کلاس های درس آماده نماییم.

اصغری عنوان کرد: با تمام فعالیت هایی که در زمینه بازگشایی مدارس در حال اجراست، ما تابع نظرات تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا هستیم تا بتوانیم با اخذ بهترین تصمیمات آرامش خاطربیشتری را برای دانش آموزان و خانواده های محترم آنها ایجاد نماییم.

وی با اشاره به فعالیت مدارس سطح استان پس از تعطیلات هفته جاری افزود: از ابتدای شهریورماه کادر و عوامل اجرایی تمام مدارس استان، همه روزه در مدارس حضور دارند و روند ثبت نام با جدیت بیشتری انجام خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: ثبت نام ها در میان پایه ها حدود ۹۰ درصد انجام شده و روند ثبت نام در پایه های ورودی شامل پایه اول ابتدایی، پایه دهم و پایه هفتم به خوبی در حال اجراست.

اصغری گفت: در پایه دهم با توجه به اعلام نتایج آزمون های مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و همچنین هدایت تحصیلی دانش آموزان به تازگی اعلام شده، روند ثبت نام کمی با مشکل مواجه است که امیدواریم با برنامه ریزی مدیران پرتلاش مقاطع متوسطه، بتوانیم در اسرع وقت ثبت نام این مقطع نیز به خوبی انجام شود تا ثبت کتاب های درسی نیز انجام شود و بدون دغدغه خاطر سال تحصیلی جدید را آغاز نماییم.

به اشتراک بگذارید :