15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ ۱۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1654708
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد؛
برگزاری اولین دوره جشنواره آینه داران آفتاب(عاشورائیان) ویژه آموزش و پرورش استثنایی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: اولین دوره جشنواره آینه داران آفتاب (عاشورائیان) به میزبانی «آموزش و پرورش استثنایی استان چهارمحال بختیاری» برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی؛ اظهار کرد: یکی از رسالت های آموزش و پرورش ترویج فرهنگ عاشورا است  که در اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین، مورد تأکید قرار گرفته است.

وی گفت:  «همایش آینه داران آفتاب» با هدف ترویج و تحکیم فرهنگ پایداری، ایثار، شهادت، رشادت و از خودگذشتگی شهدای دانش آموز و فرهنگی آموزش و پرورش به نسل آینده و نیز ضرورت حفظ و انتقال ارزش های عاشورا، ارتقای سطح آگاهی نسل امروز نسبت به باورهای دینی و ارزش های اسلامی و آشنایی دانش آموزان با سیره عملی معصومین  برگزار خواهد شد.

حسینی ادامه داد: این  جشنواره در ۲۱رشته ویژه کارکنان و ۲۲رشته ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه از ۱۹مرداد ماه آغاز  و تا ۱۷مهر سال ۱۴۰۰ادامه خواهد داشت.

 وی گفت: فرهنگیان شاغل در آموزش‌ و پرورش استثنایی و دانش آموزان با نیازهای ویژه سراسر کشور می توانند آثار خود را در قالب مقالات ویژه، مقتل خوانی عاشورا، دلنوشته، قصه نویسی، قصه گویی، شعر، سرود، تصویرگری و نمایش، فیلم کوتاه، پویانمایی، مستند، موشن گرافی، عکس، خط، پوستر، اینفوگرافی و همچنین مداحی ویژه دانش آموزان با آسیب دیده بینایی، شنوایی و جسمی-حرکتی و در دوره متوسطه اول و دوم طبق دستورالعمل ارسالی به استان ها به دبیرخانه جشنواره در استان چهارمحال و بختیاری ارسال نمایند.

شایان ذکر است؛ همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع)  در سوم آبان، از برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر و جوایز تجلیل خواهد شد.

شیوه نامه همایش را از اینجا دانلود کنید.

 

به اشتراک بگذارید :