8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ ۱۰:۵۷:۲۲
کد مطلب:  1654612
دکتر حسینی خبر داد؛
نوبت گیری 90 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری 90 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا بیستم مرداد خبر داد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی با اعلام این خبر گفت: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 50 روز گذشته است و در این مدت  یک میلیون و 174 هزار و 669  نوآموز بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده اند که از این تعداد 865 هزار و 898  نوآموز  بدو ورود  به دبستان معادل با 65 درصد بر اساس نوبت ارزیابی شده اند.

وی افزود: تاکنون کردستان، بوشهر، سمنان، قم، اردبیل، قزوین، مرکزی، ایلام، هرمزگان و خراسان شمالی به ترتیب بیشترین درصد  نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را  داشته‌اند.

وی گفت: کردستان، بوشهر، ایلام، همدان، مرکزی،  چهارمحال و بختیاری،  اردبیل، زنجان، قم و گیلان  نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

حسینی در ادامه گفت: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و در ۵ استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه نحوه شناخت نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری، نحوه اجرای طرح، نحوه انجام مداخلات شناختی و توانبخشی بعد از شناسایی سه گام طرح غربال نوآموزان پیش دبستانی در معرض مشکلات یادگیری است، گفت: گام اول طرح از طریق  طراحی چک لیست پیگیری شد که این چک لیست توسط متخصصان درون سازمان تهیه شد و  به لحاظ روایی مورد تایید 15 متخصص دانشگاهی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :