15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۱۲:۲۶:۵۷
کد مطلب:  1652350
مراسم آغاز برنامه های ایام محرم در پژوهشسرای دانش آموزی ناحیه سه تبریز برگزار شد/
علمی: با توجه به شرایط کرونایی برنامه های محرم به صورت غیرمتمرکز مدرسه ای اجرا می شود

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آذربایجان شرقی در مراسم آغاز برنامه های ایام محرم در پژوهشسرای دانش آموزی ناحیه سه تبریز گفت: با توجه به شرایط کرونایی برنامه های محرم به صورت غیرمتمرکز مدرسه ای اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در این مراسم گفت: در ایام حزن و اندوه شهادت امام حسین و یارانش قرار داریم  و برنامه های متنوعی از جمله مدیحه سرایی و احلی من العسل، هر مدرسه یک محفل عزا برای امام حسین (ع) خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی برنامه متمرکزی همچون سنوات گذشته نخواهیم داشت و برنامه ها بصورت مدرسه ای در سطح استان اجرایی خواهد شد.

وی از پویش هنری و فرهنگی واقعه عاشورا که بصورت کشوری اجرا خواهد شد خبر داد و گفت: نمایشگاه مجازی و چند برنامه ای دیگر از اهم برنامه های این ایام است.

عاشورا پیامی جز ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم و حق و حقیقت ندارد

علمی در بخش دیگر سخنان خود گفت: واقعه عاشورا علاوه بر پیام ظلم ستیزی، پیامدهایی چون ترویج روحیه آزادگی و آزادی خواهی و همچنین جدایی اسلام علوی از اموی بود.

وی افزود: رسوایی یزید و یزیدیان در تمامی اعصار و ایجاد نهضت هایی با این محتوا و رویکرد از پیامدهای دیگر این نهضت است.

معاون مدیرکل ابراز داشت: در واقعه کربلا  و ماندگاری این مهم تا با امروز تحقق اراده الهی بر نیت شوم شیطانی به عینه مشاهده شد.

عاشورا و توجه به اهداف این واقعه اعتقادات را تقویت می کند

علمی گفت: اگر عمیق پیامهای عاشورا بنگریم، ویژگی های چون ایثار، شهامت و خودباوری  تمامی فضایل انسان و انسانیت در این دانشگاه دیده می شود.

معراج پیری نیز در این مراسم با بیان اینکه ایام کنونی زمان حساسی برای پاسداشت ارزشهاست، تاکید کرد: پاسداری از سلامتی و رعایت پروتکل ها از جمله این امور مهم است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز در بخش پایانی سخنان خود گفت: پژوهشسرای دانش آموزی آذربایجان در ارزیابی عملکرد سال 99 رتبه اول کشوری را کسب کرده است./ روشنی

pp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :