8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۸:۰۰
کد مطلب:  1652044
در حاشیه نشست تخصصی  اوقات فراغت؛
از کتاب «آموزش نماز مخصوص ناشنوایان» رو نمایی شد

در حاشیه نشست تخصصی اوقات فراغت، دانش آموزان و خانواده، از کتاب‌ «آموزش نماز مخصوص ناشنوایان» رونمایی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کتاب  «آموزش نماز مخصوص ناشنوایان» با هدف گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان آسیب دیده شنوایی،به سفارش سازمان آموزش و پرورش استثنایی، به نگارش درآمده است.

 بر اساس این گزارش؛ در این کتاب «آموزش تصویری نماز» به زبان اشاره به همراه ترجمه آمده است و ۲۰۰۰نسخه از آن چاپ شده است که در اختیار تمامی دانش آموزان با آسیب شنوایی قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است؛ در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است، خداوند در قرآن می فرماید: «ما هر پیامبری را با زبان مردمش فرستادیم که پیام خدا را برای آن ها توضیح دهد» با توجه به این که  ناشنوایان به خواندن نماز و یاد خدا اهمیت زیادی می دهند، اما متأسفانه آموزش کامل و درستی درباره نماز به این عزیزان داده نمی شود و این کتاب مخصوص ناشنوایان نوشته شده است.

همچنین؛ در این کتاب جمله های عربی با زبان اشاره ایرانی با کمک  یک دانش آموز ناشنوا، آموزش داده شده است و ترجمه ارکان نماز نیز با زبان اشاره ایرانی،آموزش داده شده است.

شایان ذکر است؛ ناشنوایان می توانند با استفاده از بارکد های کتاب، در بخش فهرست بارکدها، فیلم های آموزشی هر بخش را با زبان اشاره مشاهده کنند.

به اشتراک بگذارید :