26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ ۱۰:۵۵:۲۱
کد مطلب:  HvAf3KLs
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
مبارزه با بی سوادی نیاز به یک عزم ملی دارد

عبدالرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در جلسه رؤسای ادارات و کارشناسان سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از عزم جدی برای مبارزه با بی سوادی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با بیان اینکه سواد و آموزش سواد و مسائل مرتبط به آن یکی از نیاز های مبرم جامعه بوده و هر چه تکنولوژی بیشتررشد کند احساس نیاز به سواد بیشتر است، اظهار داشت: شهرستانهای استان تهران به جهت قشر کارگری و حاشیه نشین این احساس نیاز در درونش کمتر وجود دارد و به نوعی مبارزه با بی سوادی و تلاش برای سوادآموزی به گفتمان قالب  آن هنوز تبدیل نشده است.

وی افزود: بی سوادی یک معزل ملی است و مبارزه با آن نیاز به عزم ملی دارد و همه افراد از بالاترین مقام تا پایین ترین جایگاه باید با هم تلاش کنند.

فولادوند راد ادامه داد : معاونت محترم رئیس جمهور با ابلاغ بخشنامه به استانداری ها بر بسیج همه ی ادارات، نهاد ها در راستای بحث سوادآموزی  تاکید کردند و هر کسی باید وظیفه خودش را انجام دهد.

وی با آسیب شناسی مقوله سواد آموزی در شهرستان های استان تأکید کرد: بحث سوادآموزی هنوز گفتمان قالب در درون جامعه ما نشده و تا زمانی که مدیران آموزش و پرورش به بحث سوادآموزی توجه جدی نداشته باشند ، انتظاری از سایر مسئولین درسطوح مختلف استان نیست و این معزل و مشکل همچنان پا برجا خواهد ماند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با بیان اینکه تعداد اولیای بی سواد در استان بالا است بر تشکیل پرونده سوادآموزی در کلیه مدارس شهرستان های استان تهران تأکید و بر اجرای طرح هر مدرسه یک کلاس سوادآموزی و با پالایش اسامی اولیای بی سواد هر مدرسه ، پیگیری شفاف این موضوع را خواستار شد و تصریح کرد: اولیاء را با سوادآموزی آشتی دهیم و بر تداوم آموزش تأکید کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد :  بحث بررسی سوادآموزی شهرستان های استان تهران در دستور کار جلسه آتی شورای آموزش و پروش استان قرار گیرد و از تمامی مجموعه ها و ادارات کل دعوت و مصوبه ی الزام فرمانداران در جهت بسیج کردن تمام زیر مجموعه خود برای رفع معضل بی سوادی با یک عزم جدی تصویب شود.

فولادوند راد با بیان اینکه موضوع سوادآموزی بحث بسیار جدی است ، خواستار پیگیری و طرح موضوع در جلسه رؤسای آموزش و پروش مناطق با دعوت از مسئولین سازمان نهضت سوادآموزی شد و تصریح کرد : سوادآموزی عشق می خواهد و همکاران ما در سوادآموزی در طی این سالها زحمات بسیار کشیدند.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عدم وجود آمار دقیق در حوزه سوادآموزی را از مشکلات مهم این حوزه دانست و تاکید کرد: با پیگیری شرح وظایف دستگاههای اجرایی و شرکای اجتماعی سوادآموزی عزم واراده توسط همه باید بکار گرفته شود تا شاهد بهبود وضعیت سوادآموزی در استان باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :