9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۰۸:۲۰:۱۵
کد مطلب:  1651696
رتبه هفتم کنکور رشته ریاضی:
روزانه ‌۷ ساعت درس می‌خواندم / اعتقادی به کلاس کنکور نداشتم

رتبه ۷ رشته ریاضی از اصفهان رمز موفقیتش را اراده و پشتکار در شرایط کرونایی دانست و گفت: در هیچ کلاس‌ تقویتی و کنکور شرکت نکردم و فقط با درس خواندن در خانه و شرکت در آزمون‌ها برای کنکور خود را آماده کردم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از  خبرگزاری تسنیم از اصفهان، در حالی رتبه‌های برتر کنکور سراسری اعلام شدند که چهار نفر آنها اصفهانی بودند، محمدجواد احمدپور یکی از نفرات برتر کنکور 1400 است که در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به رمز موفقیتش در کنکور، اظهار داشت: از تابستان سال گذشته به طور پیوسته درس خواندن را روزانه بین  6 تا 7 ساعت شروع کردم و با خواب کافی، تغذیه مناسب، مطالعه به اندازه و تلاش و پشتکار توانستم برای رسیدن به هدفم گام بردارم.

وی افزود: در هیچ کلاس‌ تقویتی و کنکور شرکت نکردم و فقط با درس خواندن در خانه و شرکت در آزمون‌ها برای کنکور خود را آماده کردم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه خانواده نقش موثری در موفقیت فرزندانشان دارند، گفت: من هم از این قاعده مستثنی نبودم و با حمایت پدر و مادر و ایجاد محیط امن و به دور از هر اضطراب و دورهمی در منزل، توانستم درس بخوانم.

وی ادامه داد: درس خواندن به صورت غیرحضوری در سال آخر دبیرستان معایب و مزایایی داشت که با سعی و تلاش و اتکا به خداوند توانستم از این مرحله عبور کنم.

احمدپور تصریح کرد: تحصیل در شرایط کرونایی و به صورت آنلاین سبب شد آن طور که باید و شاید با معلمان در ارتباط نباشیم و نتوانیم از حضورشان به طور کامل بهره‌مند شویم اما از اینکه در خانه بودیم و فرصت ما برای رفت و آمد به مدرسه گرفته نمی‌شد سعی کردم از این مزیت استفاده کنم و بیشتر درس بخوانم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های درسی به صورت آنلاین بازخورد خیلی خوبی نخواهد داشت، گفت: به طور یقین هیچ روشی جای کلاس‌های حضوری را نمی‌گیرد ولی متاسفانه در شرایط کرونایی چاره‌ای جز  آموزش غیرحضوری به خاطر حفظ سلامت معلمان و دانش‌آموزان نیست.

وی افزود: کنکور 1400 تا حدی سخت بود و در درس ریاضی سوالات زیادی خارج از کتاب آمده بود و تصحیح سوالات با تاثیر مثبت روشی بود که برای این سوالات اتخاذ کردند که اگر کسی پاسخ درست داده باشد نمره مثبت گرفته و در صورت پاسخ اشتباه، نمره منفی لحاظ نشد.

احمدپور خاطرنشان کرد: با اینکه می‌دانستم رتبه خوبی به دست می‌آورم ولی فکر نمی‌کردم در زمره نفرات برتر باشم و زمانی که از کسب رتبه 7 ریاضی مطلع شدم خودم و خانواده‌ام بسیار خوشحال شدیم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه در مدرسه اژه‌ای 2 درس خوانده، گفت: تصمیم دارم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ادامه تحصیل بدهم و بتوانم به کشورم خدمت کنم.

وی ادامه داد: به دانش‌آموزانی که سال آینده کنکور دارند، پیشنهاد می‌کنم درگیر حواشی نشوند، فکر کلاس‌های فوق برنامه و کنکور نباشند، خودشان در خانه درس بخوانند و مهمانی و دورهمی و گشت در فضای مجازی را محدود کنند و سعی کنند با خوب درس خواندن موفق شوند.

احمدپور خاطرنشان کرد: کلاس کنکور ضرورتی ندارد به نظر من زمانی که فرد برای کلاس کنکور می‌گذارد و از خانه خارج می‌شود، وقت او را می‌گیرد و چه بهتر که در خانه درس بخواند با اینکه به من هم شرکت در کلاس‌های کنکور پیشنهاد شد، ولی ترجیح دادم شرکت نکنم.

وی با اشاره به خوب بودن کلیت کنکور، اظهار داشت: برگزاری کنکور خوب است ولی باید تغییراتی در آن بدهند تا شرکت کنندگان نتیجه بهتری کسب کنند.

به اشتراک بگذارید :