15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۶:۱۹:۱۴
کد مطلب:  1651232
در حاشیه نشست گفت و گوی تخصصی صورت گرفت؛
رو نمایی از کتاب "آموزش نماز مخصوص ناشنوایان "

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و یزدان پناه مشاور معاون پرورشی وزیر در حاشیه میز گفت و گوی تخصصی با موضوع اوقات فراغت، دانش آموزان و خانواده از کتاب‌ "آموزش نماز مخصوص ناشنوایان" رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، این کتاب با هدف گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان آسیب دیده شنوایی به سفارش سازمان آموزش و پرورش استثنایی توسط کارشناسان متخصص حوزه علمیه قم به نگارش درآمده است.
در این کتاب آموزش تصویری نماز به زبان اشاره به همراه ترجمه آمده است و ۲۰۰۰ نسخه از آن چاپ شده است که در اختیار تمامی مدارس دانش آموزان با آسیب شنوایی قرار خواهد گرفت.
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است، خداوند در قرآن می فرماید: ما هر پیامبری را با زبان مردمش فرستادیم که پیام خدا را برای آن ها توضیح دهد. ناشنوایان به خواندن نماز و یاد خدا اهمیت زیادی می دهند اما متاسفاته آموزش کامل و درستی درباره نماز به این عزیزان داده نمی شود و این کتاب مخصوص ناشنوایان نوشته شده است. در این کتاب جمله های عربی با زبان اشاره ایرانی با کمک دانش آموزا ناشنوا سامان آقایی آموزش داده شده است. ترجمه جمله های نماز نیز با زبان اشاره ایرانی با اجرای جناب آقای علیرضا نجف پور آموزش داده شده است. ناشنوایان می توانند با استفاده از بارکد های کتاب در بخش فهرست بارکد ها فیلم های آموزشی هر بخش را با با زبان اشاره نگاه کند.
 

به اشتراک بگذارید :