9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۱:۴۷:۲۰
کد مطلب:  1650946
دانش آموز شاهین شهری و رتبه سوم کنکور انسانی:
هیچ مشاور و معلم شخصی نداشتم / در ‌۷ ماه حدود ۸۰ هزار تست زدم

رتبه ۳ کنکور انسانی گفت: من دبیرستان روزانه هم نبوده‌ام و یک ساعت هم برای کنکور کلاس شرکت نکردم و هیچ مشاور و معلم شخصی نداشتم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمدجواد مهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  اصفهان درباره علل موفقیت در کنکور و کسب رتبه 3 کنکور انسانی 1400 اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و امتحانات را در مدرسه شبانه گذراندم، مهم‌ترین دلیل موفقیت توکل برخدا و حمایت پدر و مادر بود.

وی افزود: در مسیر رسیدن به اهدافم در کنکور تست بسیار زدم و همین تست‌های زیاد بسیار به من کمک کرد، در مدت 7 ماه حدود 80 هزار تست زدم.

رتبه 3 کنکور سراسری رشته انسانی 1400 درباره شرکت در کلاس‌های کنکوری خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم من دبیرستان روزانه هم نبوده‌ام و یک ساعت هم در کلاس کنکور شرکت نکردم و هیچ مشاور و معلم شخصی نداشتم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه خانواده چه میزان در کنار شما بودند و چه نقشی در تامین آرامش شما برای کنکور داشتند، تصریح کرد: در 7 ماهی که برای کنکور تلاش می‌کردم ابتدای کار چون به درس‌ها آشنایی نداشتم بسیار دیر یاد می‌گرفتم اما پدرم مرا بسیار تشویق می‌کرد و امیدواری می‌داد و در این راه بسیار کمک می‌کرد و همین سبب شد اعتماد به نفس پیدا کنم.

مهدیان بیان کرد: البته پس از این موضوع زمانی که رتبه‌های خوبی در کنکورهای آزمایشی کسب می‌کردم هم پدرم تشویق خاصی نمی‌کردند که سبب غرور در من نشود و متوجه شوم که ممکن است رتبه کنکور اصلی خوب نشود، همین سبب شد تا تلاشم بیشتر شود، 2 رفتار متضاد پدرم سبب شد حرکتم در این مسیر را به بهترین نحو شروع کنم.

وی گفت: مادرم آرامش زیادی به من دادند و شب امتحان من تنها 2 ساعت توانستم استراحت کنم و شب بسیار سختی برای من بود.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400 در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تعطیلی مدارس به نفع شما بود، اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و در کلاس ها شرکت نکردم و این برای من بهتر شد، اگر حضوری بود این رتبه را کسب نمی‌کردم، زمان زیادی برای مطالعه داشتم و با حدود 12 ساعت مطالعه در روز موفق شدم.

وی درباره اینکه آیا برگزاری کنکور لازم است، افزود: به نظر من لازم است البته نه به دلیل اینکه رتبه خوبی کسب کرده‌ام، اگر کنکور نباشد احتمال رانت بیشتر می‌شود، نمره ملاک درستی نیست زیرا معدل سال دوازدهم من که در شبانه‌روزی برای دیپلم امتحان دادم حدود 16 الی 17 شد و اگر بر اساس معدل بود من رتبه 3 نبودم در صورتی که من بسیار درس می‌خواندم.

مهدیان خاطرنشان کرد: در امتحان فضای تقلب و کمک معلم‌ها بسیار باز است و نمره‌های امتحانی ملاک خوبی نمی‌تواند باشد، کنکور برای برخی رشته‌های اصلی مهم است زیرا نمی‌توانید بگویید اگر شما به علمی علاقه دارید به دلیل معدل نمی‌توانید بخوانید، این فضا سبب می‌شود کشور پیش نرود.

وی در توصیه‌ای به شرکت‌کنندگان کنکور 1401 تصریح کرد: تاثیر ما کمتر از آن چیزی هست که فکر می‌کنیم، خدا بیش از آن چیز که فکر کنید موثر است، اگر توکل نکنند و با خدا نباشند رتبه برتر هم برای آن‌ها آرامش نمی‌آورد.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400 بیان کرد: این جمله را برای کسانی که وضع مالی خوبی ندارند می‌گویم، باور من بر این است که تلاش زیاد امکانات کم را جبران می‌کند، فکر نکنید اگر امکانات شما کم است و مدرسه خوب درس نمی‌خوانید موفق نمی‌شوید، من به عنوان مثال کسی هستم که امکاناتی از معلم خصوصی و مشاور و غیره را نداشتم و در مدرسه خاصی هم نبودم.

به اشتراک بگذارید :