10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۰:۱۱:۴۳
کد مطلب:  1650728
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین:
طرح یاوران ولایت در قزوین امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین گفت: امسال طرح یاوران ولایت در قزوین به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سرهنگ محمد سرباز با اشاره به آغاز طرح یاوران ولایت، اظهار داشت: این طرح، یکی از برنامه‌های مهم سازمان بسیج دانش‌آموزی است که هرساله در قالب اردوهای چند روزه برای بصیرت افزایی و آگاهی فرماندهان واحد پیشگام برگزار می‌شود.

وی افزود: این طرح امسال با توجه به شیوع کرونا طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور نه تنها در استان قزوین بلکه در سراسر کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سرباز گفت: دانش آموزان فرمانده واحد که در مقطع متوسطه دوم و پایه یازدهم تحصیل می‌کنند بعد از گزینش فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی در این دوره‌ مجازی شرکت می‌کنند.

این مسوول با بیان اینکه دوره یاوران ولایت از امروز آغاز شده و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد، ابراز کرد: مسائل تربیتی، تشکیلاتی و فرهنگی سه رکن اساسی دوره‌های یاوران ولایت است و فرماندهان واحدها در این دوره بیشتر با تشکیلات در مجموعه بسیج مستضعفین به ویژه قشر بسیج دانش‌آموزی آشنا می‌شوند.

وی افزود: همچنین در این دوره فرماندهان واحدهای پیشگام با موضوعات مختلفی از جمله مسائل تربیتی در ساختار آموزش و پرورش و موضوعات فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مقابله با این آسیب‌ها به صورت ویژه آشنا می‌شوند.

این مسئول اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های بسیج در دوره‌ یاوران ولایت آشنایی با بسیج، مقابله با جنگ نرم، آشنایی با موضوعات بصیرتی و سیاسی است که چه بسا این شناخت می‌تواند برای نسل پیشگام و آینده ساز کشور بسیار اثرگذار باشد.

سرباز گفت: با توجه به اینکه طرح یاوران ولایت یک فرصت ویژه برای آشنایی دانش‌آموزان در حوزه بسیج است با بهتر شدن وضعیت کرونا در استان امکان برگزاری دوره فشرده یاوران ولایت طی یک اردوی دو روزه برای خواهران و برادران به صورت مجزا در شهریورماه وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین تصریح کرد: حدود ۲۵۰ دانش‌آموز فرمانده واحد در این دوره ثبت‌نام کردند و از امروز با شرکت در سایت مجازی دوره‌ یاوران ولایت در کلاس‌های علمی، فرهنگی و بصیرتی شرکت کرده و با ساختار تشکیلاتی بسیج آشنا می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :