18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۰:۰۹:۱۰
کد مطلب:  1650720
کارشناس مسوول اداره مشاوره آموزش و پرورش استان قزوین:
۱۱ پایگاه مشاوره تحصیلی برای کنکوری‌ها در قزوین فعال است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ ناصر حقایق پور کارشناس مسوول اداره مشاوره آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ۱۱ پایگاه مشاوره انتخاب رشته به منظور راهنمایی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در این استان فعال است.

ناصر حقایق پور افزود: یکی از حساس‌ترین مقطع زندگی انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه‌هاست که در حقیقت این امر به انتخاب شغل منجر شده و آینده دانش‌آموزان را رقم خواهد زد.

وی اظهارداشت: انتخاب رشته باید بر اساس توانایی، علایق و استعدادهای داوطلب انجام شود، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید با در نظر داشتن شرایط دانشگاه، رشته و آینده شغلی آن انتخاب رشته کنند.

حقایق پور با اشاره به فعال بودن پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش استان در شهرهای قزوین، بویین زهرا، تاکستان، آبیک، البرز و مناطق خرمدشت و شال افزود: این پایگاه‌ها تا پایان مهلت انتخاب رشته کار مشاوره و انتخاب رشته داوطلبان مجاز را انجام خواهند داد.

این مسوول تصریح کرد: کار انتخاب رشته در پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش توسط نرم‌افزارهای معتبر و به صورت حضوری انجام می‌شود، همچنین در این پایگاه‌ها علاوه بر کار انتخاب رشته، مشاوره نیز به کنکوری‌ها داده می‌شود. 

وی با بیان اینکه هزینه مشاوره و انتخاب رشته در پایگاه‌های آموزش و پرورش برای هر داوطلب ۲۰۰ هزار تومان است، افزود: ارائه خدمات در این مراکز و پایگاه‌های مشاوره با کمترین هزینه خواهد بود تا بهترین موفقیت برای دانش‌آموزان رقم بخورد.

حقایق پور اضافه کرد: در شرایط کرونا تدابیر لازم برای حضور دانش آموزان در مراکز مشاوره اندیشیده شده است و به طور میانگین برای هر فرد ۴۵ دقیقه زمان حضوری در نظر گرفته شده است.

وی یاد آور شد: سال گذشته استقبال خانواده‌ها از مراکز مشاوره حضوری بسیار کم بود و اغلب از طریق فضای مجازی اقدام به انتخاب رشته کردند که به لحاظ علمی این نوع مشاوره‌ها قابل قبل نیست و تضمینی برای قبولی ندارد.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که از این تعداد ۲۰ هزار نفر در کنکور سراسری شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :