22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1650548
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اعلام کرد:
فعالیت 47 پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری در نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان اصفهان

محمد اعتدادی: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری برای استفاده از خدمات پایگاه‌های انتخاب رشته می‌توانند به ادارات آموزش‌وپرورش 41 ناحیه و منطقه استان مراجعه کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هجدهمین روز از مردادماه 1400 محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش در گفتگو با برنامه رادیویی سلام اصفهان با اشاره به هفدهم مرداد روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به همه فعالان عرصه رسانه گفت: فعالیت‌های گسترده و اقداماتی که در آموزش‌وپرورش استان انجام شده به مدد و یاری رسانه‌ها و خبرنگاران به جامعه اطلاع‌رسانی شده است.

وی همچنین فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) و شهدای کربلا را به هم استانی‌ها و جامعه دانش‌آموزان و فرهنگیان تسلیت گفت.

اعتدادی در خصوص انتخاب رشته دانش‌آموزان در کنکور سراسری اظهار داشت: انتخاب رشته در دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه آینده شغلی و شخصی دانش‌آموزان پایه دوازدهم را رقم می‌زند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مهم دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری انتخاب رشته است که لازم است داوطلبان مجاز به انتخاب رشته با دقت این کار را انجام دهند.

اعتدادی بیان داشت: امسال هم آموزش‌وپرورش استان مثل سنوات قبل با ایجاد 47 پایگاه انتخاب رشته در 41 منطقه و ناحیه آموزش‌وپرورش استان از دوازدهم مردادماه با حضور دویست نفر از مشاورین متخصص در این حوزه فعالیتش را آغاز کرد که با ارائه خدمات به داوطلبان ایشان را با انتخاب رشته صحیح راهنمایی می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان افزود: مشاورین تحصیلی در این پایگاه‌ها نگاه تک‌بعدی ندارند و علاوه بر رتبه و تراز، علاقه، ارزش‌ها، استعداد، توانایی، ویژگی‌های شخصیتی و وضعیت اقتصادی افراد را هم مدنظر قرار می‌دهند.

وی در ادامه گفت: داوطلبان برای استفاده از خدمات پایگاه‌های انتخاب رشته می‌توانند به ادارات آموزش‌وپرورش 41 ناحیه و منطقه استان مراجعه کنند.

اعتدادی در پایان اظهار داشت: به داوطلبین توصیه می‌کنم علاوه بر علاقه، به توانایی علمی، وضعیت اقتصادی خانواده و آینده شغلی برای انتخاب رشته توجه داشته باشند. همچنین لازم است به این نکته اشاره کنم که هزینه‌ی انتخاب رشته در این پایگاه‌ها اصلاً قابل‌مقایسه با مراکز انتخاب رشته خارج از آموزش‌وپرورش نیست و بسیاری از دانش‌آموزان کم‌بضاعت هم به‌صورت رایگان در این پایگاه‌ها جهت انتخاب رشته دانشگاه مشاوره می‌گیرند.
 

به اشتراک بگذارید :