14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ ۱۲:۰۸:۰۲
کد مطلب:  1649666
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین:
شرط حیات موفق سازمان ها حضور موثر خبرنگاران است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ روح اله مومنی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین، به مناسبت ۱۷مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی و روزخبرنگار پیامی صادر نمود:

  باسمه تعالی

جوامع امروز برای تامین نیاز برانگیزاننده نیازمند هستند تا بدانند و آگاهی داشته باشند دریافت اخبار و آگاه بودن از رویدادهایی که ما خودمان نمی توانیم ببینم به ما احساس امنیت، آرامش، کنترل و اطمینان می‌دهد.

جامعه در جریان زندگی روزمره بدون اخبار نوعی تاریکی در اطرافش مسلط می شود و جهان ساکت و تاریک خواهد شد احساس عدم امنیت و تنهایی خواهد کرد ما به خبر نیاز داریم امروز بیشتر از هر زمان دیگر تا زندگی کنیم از خودمان و خانواده حافظت کنیم به اشتراکات جدید بین انسان ها پیوند بخورد و از اخبار جوامع تازه با خبر شویم.

به همین خاطر است که ما خبرنگاران را صاحبان آگاهی می نامیم آنها با فعالیت های خود در کیفیت زندگی ما، تصمیمات برای آینده شغلی فرزندان ما، اندیشه و سطح فرهنگ ما نفوذ می کنند زیرا محصول حرفه خبرنگاری  بالا بردن درک و دانایی اطلاعاتی شهروندان است.

 خبرنگاران با چیره دستی اخبار را صادقانه و با دقت زیاد تنظیم و تولید می کنند و در مجرای تفکر جامعه به انتشار می گذارند اصحاب قلم بدنبال انتقال اطلاعات همراه با شفافیت هستند.

امروز اعتماد مخاطبان به رسانه ها به اعتبار آنها از دغدغه‌های مهم و در حقیقت سرمایه اصلی دست‌اندرکاران هر رسانه است و به هر میزان که رسانه‌ای از این سرمایه بهره‌مند باشد به همان میزان قدرتمند تر و موثرتر است.

 خبرنگاران با بهره گیری از ذوق و استعداد خاص و فن هنر با مطالعه جدی و مستمر علوم مختلف از جمله روانشناسی جامعه‌شناسی سیاست آمار حقوق و غیره اموزش ها مجهز هستند  و با رعایت اصول صحت جذابیت و جامعیت در کمترین زمان ممکن رویدادها را منتشر می‌کنند.

آنان با داشتن عشق و علاقه، استعداد ذاتی، نگاه موشکافانه و دقیق و با پرهیز از دخالت احساسات سعی می کنند رویدادها را همانطور که اتفاق افتاده منتشر نمایند و در محل وقوع رویداد ها چشم و گوش مردم هستند آنها از طرفی عهده‌دار وظیفه کشف حقایق انعکاس سریع و صحیح واقعیت‌ها و هشدار در مورد رویدادها هستند که منافع مردم را تهدید و یا تامین می کند.

آموزش و پرورش در گستره وسیع و متنوع از ماموریت ها به‌ عنوان یک دستگاه انسان ساز سهم بسیار زیادی در هدایت جامعه به سمت آینده ای روشن و مسئولیت پذیری دانش آموزان به عنوان شهروندان قانون مدار و مشارکت پذیر ایفا می کند که در گام دوم انقلاب بدنبال تحقق عدالت آموزشی و اجرای کامل سند تحول بنیادین می باشد و معتقدیم انجام این وظایف، جز با نقش آفرینی اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان چشمی بینا و گوشی شنوا میسر نمی شود.

با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه، صاحبان قلم خبرنگاران و گرامیداشت یاد شهید گرانقدر صارمی این روز را به تمامی صاحبان آگاهی که در شرایط شیوع بیماری کرونا دست از تلاش شبانه روزی برنداشتند خداقوت عرض می کنم و برایشان سلامت، سعادت و سربلندی آرزومندم.

                      روح اله مومنی
  رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی
         آموزش و پرورش استان قزوین
                                 ۱۴۰۰/۰۵/۱۷

 

به اشتراک بگذارید :