16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ ۱۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1649216
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:
معرفی برگزیدگان «بیستمین مهرواره هنرهای نمایشی» کانون تهران

برگزیدگان بیستمین مهرواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران با موضوع «من، خانه و نمایش» معرفی شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ اولین مهرواره مجازی هنرهای نمایشی با بررسی ۲۸۰اثر نمایشی ارسالی از مراکز فرهنگی‌هنری کانون و سازمان بهزیستی کشوری به کار خود پایان داد.

بر این اساس، از مجموع ۲۸۰اثر رسیده به دبیرخانه این رویداد هنری ۱۸۱نمایش از ۷۵مرکز بهزیستی در ۱۷استان و مشارکت ۸۱۸مربی، کودک، نوجوان دارای نیاز ویژه و عادی دریافت شده است؛ در این مهرواره از مجموع آثار دریافتی ۴۲اثر وارد مرحله پایانی ارزیابی و ۱۰اثر به لحاظ تکنیک و خلاقیت به عنوان برگزیده و 10 اثر نیز به عنوان شایسته تقدیر اعلام شد.

بر اساس این خبر، «پری افسانه‌ها» از مرکز ۲۵، «ماتیستا» و «دارا» هر دو از مرکز ۳۰، «گروفالو» از مرکز شهر قدس، «زیر پونز» نمایشنامه‌خوانی از مرکز ۴۰، همگی از کانون پرورش فکری استان تهران، «گلین» از مرکز ارمغان بهزیستی فارس، «پسر شلخته» از مرکز هه‌تاو بهزیستی کردستان، «کرونا» از مرکز طلوع زندگی دامغان بهزیستی سمنان، «استاندارد» از مرکز شهید صدوقی بهزیستی اصفهان و «فریب بره» از مرکز ساعی بهزیستی اردبیل، به عنوان آثار برتر بیستمین مهرواره هنرهای نمایشی کانون استان تهران معرفی شدند.

همچنین، «دوستی» از مرکز ۲۷، «مهمان‌های ناخوانده» از مرکز ۳۳و «مرغ دریایی کوچک» از مرکز ۱۴هر سه از کانون استان تهران و «دوستی خرس» مهمان استان تهران، «دوست یا دشمن» از مرکز افلاک آران و بیدگل بهزیستی اصفهان، «کبوترها» از سلمان دلیجان بهزیستی مرکزی، «مبارک و کرونا » از مرکز آرامش بهزیستی فارس، «کودکان اوتیسم» از مرکز کوشان بهزیستی زنجان، «کفش تازه» از  مرکز نیلوفر سراوان بهزیستی سیستان و بلوچستان، «سهراب وگرد آفرید» از بردبر مهمان چهارمحال و بختیاری و «شاید برای شما هم اتفاق بیافتد» مهمان استان فارس، به عنوان آثار شایسته تقدیر این دوره از مهرواره هنرهای نمایشی کانون استان تهران شناخته شدند.

در این گزارش آمده است؛ این جشنواره قدمت 19 ساله دارد و کانون تهران از سال ۱۳۷۸تا ۱۳۹6 با عنوان جشنواره نمایش عروسکی و از سال ۱۳۹7 تاکنون با عنوان جشنواره هنرهای نمایشی در این زمینه فعالیت کرده است،وبا ضرورت تمرین کار گروهی و افزایش مهارت کلامی برای کودکان و نوجوانان «خانه‌ی شاد، خانواده‌ی شاد، به رنگ حماسه» و موضوع آزاد، محورهای منتخب ارسال اثر به دبیرخانه این مهرواره بود.

شایان ذکر است؛ آیین اهدای جوایز به برگزیدگان بیستمین مهرواره هنرهای نمایشی و اولین مهرواره مجازی روز 12 مرداد 1400 به صورت مجازی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :