15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ ۰۹:۲۹:۳۸
کد مطلب:  1647824
وزیر آموزش و پرورش:
توسعه وتقویت هنرستان‌ها از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه به نقل از دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، سومین جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش باحضور وزیر آموزش و پرورش واعضای ستاد برگزار گردید.

در این جلسه ، موضوعاتی از قبیل تامین و تربیت نیروی انسانی هنرآموز و استادکار هنرستان ها ، برنامه ریزی درسی و تولید محتوای رشته های هنرستانی و تاکید بر تکمیل تجهیزات هنرستان‌ها  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه دکتر کمریی معاون آموزش متوسطه وزیر، به عنوان دبیر این ستاد ، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای مصوبات جلسات قبل و ارائه گزارش و نتایج حاصل از دو جلسه قبل پرداخت.
در ادامه وزیر آموزش و پرورش با  تاکید بر تلاش مضاعف برای  تامین و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز هنرستانها، دانشگاه شهید رجایی را به عنوان  محور ومرکز اصلی راهبری امر تربیت هنرآموز واستادکار اعلام و برضرورت ارائه برنامه‌های مشخص برای تحقق آن تاکید کرد.
 وی افزود رسالت وماموریت اصلی دانشگاه شهید رجایی تامین و تربیت نیروهای فنی مورد نیاز هنرستان ها می باشد و  حوزه های اجرایی دیگر ازجمله معاونت آموزش  متوسطه‌ و معاونت پشتیبانی دو رأس دیگر این هرم را تشکیل می دهند که در تعامل با یکدیگر باید اجرای این فرآیند را تا حصول نتیجه تسریع نمایند.
در بخش دیگری از این جلسه دکتر عظمتی رئیس دانشگاه شهید رجایی ضمن ارائه گزارش های مربوط به آموزش های موجود در این دانشگاه ، لزوم هماهنگی بیشتر با معاونت آموزش متوسطه و سازمان پژوهش را در تعریف و توسعه رشته ها خواستار شد.
بخش دوم این جلسه با گزارش مدیرکل دفتر تالیف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش ادامه پیدا کرد. بهمنی در بخشی از سخنان خود با ارائه گزارش های مربوط به موضوع برنامه ریزی درسی و تهیه محتواهای آموزشی هنرستانها، توسعه هدفمند و همگون رشته های هنرستانی و دانشگاه شهید رجایی و هماهنگی بیشتر در تدوین سرفصل های آموزشی دانشگاه شهید رجایی با محتوای رشته های موجود هنرستانی را عامل موفقیت این قبیل آموزش ها دانست.
همچنین مهندس آذرکیش, مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در طول جلسه توضیحاتی از میزان کسری نیروی انسانی هنرستان‌ها ، پیگیری ممنوعیت تغییر کاربری هنرستان ها،ضرورت توسعه‌ی مشارکت در فرآیند آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش توسط ذی نفعان ازجمله دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی نیز ارائه و درخواست نمودند, تا باتوجه به سیاست های توسعه ای و نظر به کسری و نیاز فوری هنرستان‌ها، همکاری واقدام لازم باقید فوریت توسط مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی واموراداری، دانشگاه شهید رجایی، سازمان نوسازی و معاونت توسعه منابع انجام پذیرد .
در پایان وزیر آموزش و پرورش ضمن جمع بندی نظرات بر برگزاری مستمر و هفتگی این جلسات، ارائه برنامه های مشخص وعملیاتی در کوتاه مدت ،میان مدت و بلندمدت برای سرعت بخشیدن به تامین نیروی انسانی،فضا ،تجهیزات ومحتواهای آموزشی توسط دانشگاه شهید رجایی، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه‌ی منابع  تاکید نمودند.

به اشتراک بگذارید :