18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ ۰۹:۱۸:۲۱
کد مطلب:  1647812
مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی و دبستانی وزارت آموزش و پرورش:
در عصر دیجیتال، فرآیند آموزش باید متناسب با این شرایط باشد

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی و دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در عصر دیجیتال، فرآیند آموزش دانش آموزان باید متناسب با این شرایط باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سید محمدحسین حسینی مدیرکل دفترآموزش پیش دبستانی و دبستانی در مراسم تجلیل از  برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم تدریس مجازی معلمان ابتدایی استان البرز گفت: پیشرفت و کامیابی تحصیلی دانش آموزان، در آینده سرچشمه تمام موفقیت ها و ناکامی های جوامع خواهد بود و نقش معلمان در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بسیار تاثیر گذار و تعیین کننده است.

وی در ادامه با تمجید از برگزاری نخستین جشنواره فیلم تدریس مجازی معلمان ابتدایی استان خاطرنشان ساخت: دانش آموزان امروز، انسان های عصر دیجیتال هستند و باید متناسب با شرایط خودشان آموزش ببینند و این موضوع مهم یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش برای ایجاد بستر مناسب و آموزش های لازم به دانش آموزان و توانمند سازی معلمان برای تدریس مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی مناسب در راستای اهداف برنامه درسی می باشد. 

حسینی تاکید کرد: باید با برنامه ریزی های لازم و منسجم، و اجرای طرح و برنامه های موثر زمینه های موفقیت و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بیش از هر زمان فراهم شود.

این مقام مسئول در پایان بیان داشت: توسعه عدالت آموزشی یکی از اهداف و رسالت های آموزش و پرورش می باشد که با تدابیر لازم و برنامه ریزی های دقیق باید مورد توجه قرار گرفته و مانع ایجاد شکاف بین دانش آموزان قوی و ضعیف و گسترش آن که تبدیل به بستر نابرابری اقتصای، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، فقر ، خشونت و ...  خواهد شد و تمامی تلاش های آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار خواهد داد، شویم.

به اشتراک بگذارید :