14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ ۰۹:۱۷:۵۳
کد مطلب:  1647810
رتبه پنجم کنکور زبان 1400:
برای قبول شدن در کنکور تلاش موثر‌تر از استعداد است

دانیال منتظری گفت: بطور میانگین روزی هشت ساعت درس می خواندم و بیشتر در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان دانیال منتظری رتبه پنجم گروه آزمایشی زبان و رتبه 76 گروه آزمایشی تجربی کنکور 1400 در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: متولد سال 82 هستم و دانش‌آموز دبیرستان شهید اژه‌ای یک بودم که تقریباً مطالعه برای کنکور را از همان سال دهم شروع کردم و موفق شدم در گروه آزمایشی زبان رتبه 5 و در گروه آزمایشی تجربی رتبه 76 را کسب کنم.

وی با اشاره به دلایل شرکت در دو گروه آزمایشی زبان و تجربی تصریح کرد: بدلیل اینکه زبانم خیلی خوب بود دوست داشتم در گروه آزمایشی زبان هم شرکت کنم ولی ترجیحم این است که در همان گروه تجربی و رشته پزشکی ادامه تحصیل دهم.

منتظری افزود: یادگیری زبان انگلیسی را از کودکی شروع کردم و تقریباً قبل از ورود به دبیرستان به طور کامل زبان آموخته بودم، اما مطالعه برای حضور در کنکور تجربی را از همان سال دهم شروع کردم، آرام آرام مقدار مطالعه را بیشتر کردم و در سال دوازدهم به صورت جدی ادامه دادم که این تلاش مستمر و مداوم باعث شد رتبه خوبی کسب کنم.

رتبه پنجم گروه آزمایشی زبان خارجی در کنکور 1400 تاکید کرد: به نظر من برای قبول شدن در کنکور تلاش موثر‌تر از استعداد است، بطور میانگین روزی هشت ساعت درس می خواندم و بیشتر در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم. کتاب‌های کمک درسی را می‌خریدم خیلی در کلاس‌ها شرکت نمی‌کردم فقط بطور محدود در سال دوازدهم در کلاسها شرکت کردم.

 وی نقش معلمان و خانواده را در موفقیتش بسیار پررنگ دانست و خاطر نشان کرد: مدرسه شهید اژه‌ای یک یکی از مدرسه‌های خیلی خوب اصفهان است، معلمان خیلی خوبی دارد و در همه زمینه ها به من کمک کردند که از همه معلمین تشکر می‌کنم. همچنین خانواده‌ام حامی خیلی باانگیزه ای برای من بودند، مادرم که از نظر درسی و روحیه‌ای خیلی کمکم کردند و پدر نیز از نظر مالی و انگیزشی خیلی همراه من بودند. 

منتظری ادامه داد: در کنکور زبان دروس عمومی خیلی خوب بود ولی دروس اختصاصی آن یک مقدار سخت‌تر بود؛ کنکور تجربی هم غیر از درس ریاضی بقیه دروس متوسط به بالا بودند اما ترجیحم رشته پزشکی است و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

رتبه 76 کنکور گروه آزمایشی تجربی در توصیه به کسانی که در کنکور امسال موفق نبودند، گفت: مهمترین موضوع در دوران کنکور این است که هیچ وقت روحیه خود را از  دست ندهیم، روحیه را با قدرت حفظ کنیم و به تلاش خود ادامه دهیم، چرا که همین تلاش مستمر با توکل به خدا حتماً موفقیت را برای آنها به ارمغان می‌آورد. 

 وی تصریح کرد: 20 جز قرآن را حفظ هستم، در موسیقی هم، ساز پیانو را می‌نوازم و در کنار همه اینها توانستم به این موفقیت دست پیدا کنم.

به اشتراک بگذارید :