16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1646746
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد:
راهیابی «خرچنگ» به جشنواره فیلم «لوکانیا» در ایتالیا

انیمیشن تحسین‌شده‌ی «خرچنگ» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بیست‌وششمین حضور جهانی‌اش در بخش مسابقه‌ فیلم‌های کوتاه انیمیشن شاخه بین‌الملل بیست‌ودومین جشنواره‌ فیلم «لوکانیا» در ایتالیا آماده‌ نمایش شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، امسال برای بخش مسابقه‌ بین‌الملل این جشنواره در قسمت فیلم‌های کوتاه داستانی ۱۳اثر، در بخش انیمیشن کوتاه ۱۰اثر، در بخش مستند کوتاه ۸و در بخش بلند سینمایی و مستند ۵اثر از سراسر جهان برای رقابت با یکدیگر دعوت شده‌اند. در همین حال ۷فیلم از کشور میزبان نیز با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، در این میان، «خرچنگ» از تولیدات سال ۲۰۲۰میلادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۹فیلم کوتاه انیمیشن از کشورهای تایوان، روسیه، سوئیس، اسپانیا، فرانسه، لهستان و استونی رقابت می‌کند.

بیست‌ودومین جشنواره فیلم «لوکانیا» ایتالیا بین روزهای ۱۶تا ۲۰مرداد ۱۴۰۰برابر با ۷تا ۱۱آگوست در شهر باسیلاکا (نام جدید لوکانیا) برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است؛ این فیلم کوتاه ۱۱‌دقیقه‌ای، در روزهای گذشته نیز موفقیت‌هایی کسب کرده که جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» در ایتالیا و جایزه‌ طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی‌وسومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه در«سدن» آلمان از آخرین موفقیت‌های این اثر است.

به اشتراک بگذارید :