16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۱۵:۰۴:۴۵
کد مطلب:  1646380
با حضور اعضای شورای معاونین صورت گرفت؛
رونمایی از کتاب «آموزش و پرورش استثنایی در زیست بوم کرونا»

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و اعضای شورای معاونین از کتاب «آموزش و پرورش استثنایی در زیست بوم کرونا» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛  دکتر سید جواد حسینی گفت: کتاب «آموزش و پرورش استثنایی در زیست بوم کرونا» در ۷ فصل با هدف مروری بر تجربه آموزش و پرورش استثنایی در دوران همه گیری  ویروس کرونا تالیف شده است.
وی ادامه داد: چالش ها، اقدامات و دستاوردهای آموزشی و توانبخشی، چالش ها، اقدامات و دستاوردهای تشخیص، پیشگیری، پرورشی، تربیت بدنی و بهداشت، چالش ها، اقدمات و دستاوردهای اداری و پشتیبانی، چالش ها، اقدامات و دستاوردهای روابط عمومی و فناوری، چالش های ارائه خدمات به دانش آموزان با نیاز های ویژه در سطح استانی، اقدامات و دستاوردهای ادارت آموزش و پرورش استثنایی استان ها و طرح نهضت ملی هدایت هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس، یک مدرسه هفت بخش این کتاب هستند.
‏رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه همه گیری جهانی ویروس کرونا، نه تنها روزمره ترین الگوی کنش انسان را تغییر داده بلکه سطوح کلان اقتصاد، سیاست، آموزش  و فرهنگ را نیز دست خوش بحران های جدی نموده است، گفت:  بحرانی کنونی، علاوه بر اینکه  نظام تعلیم و تربیت را  با مسائلی مواجه ساخت، آموزش و پرورش کودکان با نیاز های ویژه را نیز با دغدغه ها و چالش هایی مواجه ساخته است.
حسینی گفت: آموزش و پرورش استثنایی ناگریز است برای مواجهه با چالش های به وجود آمده  و مسائل پیش بینی نشده، اقدامات موثری انجام دهد و کارکرد های نوینی را متناسب با نیاز های زمان خود برگزیند لذا بر اساس ضرورت و حفظ سلامتی دانش آموزان و همکاران آموزش حضوری به آموزش از راه دور تغییر یافت و با چرخش های تحول آفرین در نظام آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین، تغییراتی در ساختار  و برنامه های آموزش و پرورش استثنایی به وجود آمد.
وی افزود: استمرار آموزش، پرورش، توانبخشی  و پوشش حداکثری دانش آموزان با نیاز های ویژه، راهبردهای مهمی بود که اتخاذ شد.

معاون وزیر ادامه داد: در این راستا تولید محتوا الکترونیکی، آموزش در بستر فضای مجازی، ارائه آموزش تلویزیونی، طراحی اطلس یادگیری، تدوین بسته های یادگیری، تدوین درسنامه، استفاده از روش های خودآموز و استفاده از ظرفیت اولیا دانش آموزان با نیاز های ویژه و خانوادهای آنان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: هم چنین مناسب سازی شبکه شاد و طراحی کانال های متعدد اختصاصی محتوای آموزشی در این شبکه برای دانش آموزان با نیاز های ویژه در الویت قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :