18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۰۹:۳۷:۱۴
کد مطلب:  1645778
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز:
بالغ بر 20 هزار نوآموز البرزی سنجش اولیه سلامت شدند

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز گفت: تا کنون بیش از 20 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان این استان سنجش اولیه سلامت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، عباس کشاورز روز شنبه درگفت و گو با ایرنا اظهار داشت:  تا کنون بیش از 20 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان این استان سنجش اولیه سلامت شدند.

کشاور افزود: 16هزار نوآموز دیگر بدو ورود به دبستان های البرز نیز برای طی کردن مراحل سنجش اولیه سلامت نوبت دهی شده اند در حالی که فرآیند ثبت مشخصات نوآموزان در سامانه سیدا برای نوآموزان بدو ورود به دبستان همچنان در استان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از تیر امسال و با همکاری مشترک وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زیر نظر شورای سیاست‌گذاری و برنامه ریزی سنجش آغاز شده است.

 رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز  بیان داشت: تمام نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند لذا انجام سنجش نوآموزان در استان البرز نیاز به توجه ویژه خانواده ها دارد.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ پایگاه سنجش سلامت عمومی و ۲ پایگاه تخصصی برای نوآموزان ورود به پایه اول ابتدایی و پیش دبستانی در این استان فعال شده است،افزود: امسال در پایگاه های استان البرز ۴۳ هزار کلاس اولی و ۱۰ هزار پیش دبستانی مورد ارزیابی قرارمی گیرند.

کشاورز تصریح کرد: با توجه به وضعیت کرونایی، طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در این استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با حضور ۳۰۱ نفر نیروی مجرب در پایگاه ها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در این طرح دانش‌آموزان غربالگری شده و مشکلات احتمالی آن‌ها از نظر بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی که معمولا خانواده‌ها آگاه نیستند، شناسایی می‌شود و راهکارهایی برای حل این مشکلات ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: نیازی به مراجعه حضوری خانواده‌ها به پایگاه‌های سنجش نیست و خانواده‌ها باید با در دست داشتن مدارک فرزندان، به مدارس مراجعه کنند تا مدرسه با انجام نوبت‌گیری، پایگاه، تاریخ و ساعت را به خانواده اعلام کند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز هزینه سنجش سلامت برای هر نوآموز را ۵۰ هزار تومان ذکر کرد و افزود: خانواده‌هایی که زمان خاصی را نمی‌توانند حضور داشته باشند، اعلام کنند تا در آن تاریخ نوبت‌گیری برایشان انجام نشود، زیرا هر نوبت‌گیری برای خانواده‌ها هزینه دارد و نوآموزان در مناطق محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی از پرداخت این مبلغ مستثنی خواهند بود.

وی گفت: برای جلوگیری از ایجاد تراکم جمعیت، یک نفر همراه دانش‌آموز باشد، ماسک به همراه داشته باشند و راس ساعت مقرر در پایگاه حضور یابند.

وی یادآورشد: ۵۳ هزار نوآموز برای ورود به پایه اول ابتدایی و دوره پیش دبستانی استان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در پایگاه ها سنجش سلامت جسمانی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: طرح سنجش در پایگاه های فعال در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز از پنجم تیرماه طبق نوبت در استان انجام می شود و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز تاکید کرد: دانش آموزانی که در تشخیص اولیه با مشکل روبرو شوند و تائید کارشناسان را در پرونده اشان نداشته باشند به پایگاه تخصصی سنجش فعال درکرج ارجاع داده می شوند.

 

به اشتراک بگذارید :