11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۰۷:۵۳:۰۶
کد مطلب:  1645556
مسابقات کنگره قرآنی با حضور ۶۴ دانش آموز پسر و دختر استعدادهای درخشان در سه شهرستان خراسان شمالی برگزار شد.

مسابقات کنگره قرآنی با حضور ۶۴ دانش آموز پسر و دختر استعدادهای درخشان در سه شهرستان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان شمالی اظهار داشت: این مسابقات به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای بجنورد، اسفراین و شیروان و با حضور داوران برگزار شد.

فرانک محمدی افزود: دانش آموزان در رشته های حفظ، حفظ ویژه و قرائت تحقیق در صبح و بعد از ظهر رقابت کردند که برگزیدگان مرحله استانی در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری در مرحله کشوری حضور خواهند یافت.

وی گفت: همچنین در رشته مفاهیم دانش آموزان سمپاد در مقاطع متوسطه دوره اول و دوم با موضوعات (خود باوری و تمدن سازی ) در قالب آثار هنری "ساخت کلیپ " تصویرسازی "تهیه پادکست (پادبخش)و طراحی اینفوگراف ( اطلاع نگاشت ) به صورت مجازی از طریق شبکه شاد شرکت کردند.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان شمالی گفت: ۵۹اثر(۵۰اثر مدارس دخترانه و  ۹اثر مدارس پسرانه ) به مرحله کشوری ارائه شد.

محمدی اظهار داشت: آثار ارسال شده به مرحله اول کشوری توسط سازمان سمپاد مورد بررسی و به مرحله  دوم کشوریصورت آنلاین به  مصاحبه دعوت می شوند که در پاییز برگزار می شود 

در خراسان شمالی ۱۲مدرسه استعدادهای درخشان فعال است که هزار و ۹۳۹دانش آموز سال گذشته در این مدارس تحصیل می کردند.

به اشتراک بگذارید :