14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۰۷:۲۷:۲۷
کد مطلب:  1645482
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان خراسان شمالی:
انتخاب رشته و هدایت تحصیلی درست دانش آموزان در مقطع دوم متوسطه می‌تواند آینده شغلی آنان را تضمین کند

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان خراسان شمالی گفت:انتخاب رشته و هدایت تحصیلی درست دانش آموزان در مقطع دوم متوسطه می‌تواند آینده شغلی آنان را تضمین کند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی معاون آموزش متوسطه دوم آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در گفتگو خبری صداوسیما استان گفت: اغلب والدین دانش آموزان می خواهند فرزندانشان در رشته های علوم انسانی بخصوص تجربی ادامه تحصیل دهند این در حالی است که ظرفیت کم دانشگاهها قبولی وزمینه جذب دراین رشته ها را محدود می کند.

سیدی افزود: دانش آموزان با انتخاب رشته های مهارتی در این مقطع آینده شغلی خود را تا اندازه ای زیاد تضمین می کنند زیرا زمینه جذب آنها در بازار کار زیاد است.

وی گفت: هم اکنون رشته های مهارتی نظیر سینما، نمایش، و تربیت بدنی در استان برای ورود دانش آموزان این مقطع وجود دارد و در آینده نیز زمینه تحصیل در رشته های دیگر مانند فرش، بهیاری وچند رشته دیگر فراهم خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه دوم آموزش و پرورش استان افزود: آزمون نمونه دولتی متوسطه این جمعه پانزدهم خرداد در استان برگزار می شود و دانش آموزان از هم اکنون می توانند با مراجعه به سایتی که ثبت نام کرده اند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند

به اشتراک بگذارید :