8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۸:۲۹:۰۰
کد مطلب:  1645394
۸۲۷ واحد آموزشی در شهر تهران نیاز به توجه ویژه دارد 
فولادوند در مراسم کلنگ زنی همزمان 3 مدرسه در منطقه 10 بیان نمود

مراسم کلنگ زنی و ساماندهی و بهینه سازی املاک و فضاهای آموزشی منطقه 10 برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران،مراسم کلنگ زنی هم زمان سه مدرسه و ساماندهی و بهینه سازی املاک آموزشی منطقه 10 با حضور هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛حسین پور مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران؛ فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران؛ قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهر تهران ، ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 و شهیدی محلاتی خیر نیک اندیش برگزار شد.
فولادوند در این مراسم با اشاره به اینکه در آخرین روزهای کاری شورای اسلامی شهر تهران هستیم از حمایت های هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، اداره نوسازی و خیرین مدرسه ساز در راستای بازسازی و بهسازی مدارس شهر تهران قدردانی نمود و با اشاره به فرسودگی املاک و فضاهای آموزشی تهران اظهارداشت: ۸۲۷ واحد آموزشی در شهر تهران نیاز به توجه ویژه دارد و سرانه فضای آموزشی شهر تهران از میانگین کشوری بسیار پایین تر است.
 وی ادامه داد: با توجه به تعامل خوبی که با شورای اسلامی شهر و شهرداری و مجمع خیرین شهر تهران اتفاق افتاد میز خیرین و فضای آموزشی در شورای اسلامی شهر تهران شکل گرفت و کارهای خوبی بنا نهاده شده و زمینه استفاده از املاک مازاد و تبدیل به احسن کردن در راستای مرتفع کردن کمبود سرانه فضای آموزشی را رقم زده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تشکر از خیر نیک اندیش شهیدی محلاتی افزود: مطمئنم تصمیمات و پیگیری های خوب میز خیرین در آینده نزدیک به ثمر خواهد نشست و با تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران مشکل کمبود فضای آموزشی در مناطق و به خصوص منطقه 22 حل خواهد شد.
حسین‌پور مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه احداث ۳ میلیون متر مربع فضا در استان تهران برای رسیدن به میانگین کشوری نیاز داریم افزود: سالانه بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان منابع اختصاص به امر نوسازی مدارس می‌شود و مشارکت خیرین نیز سال به سال  افزایش یافته و فرصت های خوبی توسط آموزش و پرورش شهر تهران ایجاد شده که این مدل می تواند به عنوان الگو در سراسرکشور معرفی شود .
وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز پنجاه میلیارد تومانی برای ساخت این مدارس از طریق منابع خیری، دولتی و نیز از محل فروش املاک مازاد آموزش و پرورش شهر تهران انجام میپذیرد.
حسین پور تاکید کرد میتوان از این فرصت قانونی برای فروش املاک مازاد آموزش و پرورش و استفاده از این منابع در جهت ساخت مدارس جدید استفاده نمود.
وی گفت: ساخت مدارس مذکور (استقلال، سامان روستایی، دلخواسته) با همکاری شهرداری تهران، مجمع خیرین مدرسه ساز، آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل نوسازی مدارس استان تهران آغاز و ان شاالله سال آینده به بهره برداری میرسند.

به اشتراک بگذارید :