8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۴:۵۷:۰۴
کد مطلب:  1645170
از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع ابلاغ شد؛
«دستورالعمل و جدول زمان بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان برای سال تحصیلی 1401-1400»

از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، «دستورالعمل و جدول زمان بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان برای سال تحصیلی 1401-1400» به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، «دستورالعمل و جدول زمان بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان برای سال تحصیلی 1401-1400» به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، ثبت نام متقاضیان نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان، در سامانه Profile.medu.ir انجام می شود و فرآیند نقل و انتقال اضطراری تنها با موافقت اداره آموزش و پرورش منطقه مبداء، اداره کل آموزش و پرورش استان مبداء، اداره کل آموزش و پرورش استان مقصد و تأیید نهایی ستاد وزارت متبوع از طریق زیرسامانه نقل و انتقال در سامانه جامع منابع انسانی به آدرس hrm.medu.ir به صورت دائم و موقت انجام خواهد گرفت.

بر این اساس، تصمیم­گیری در ارتباط با نقل و انتقال اضطراری درون استانی به اداره کل آموزش و پرورش استان ها در محدوده زمانی نقل و انتقال برون استانی 12 تا 14 اسفند ماه 1400، انجام خواهد شد.

در بندهایی از این دستورالعمل آمده است:

الف نقل و انتقال نیروهای رسمی، آزمایشی و پیمانی:

  1. شرط اولیه انتقال دائم، نداشتن تعهد خدمت بوده و ثبت درخواست انتقال موقت با هر میزان سنوات تجربی امکان پذیر است.
  2. موافقت با انتقال متقاضیان مشروط به عدم نیاز مبداء و نیاز مقصد می‌باشد و مسئولیت ایجاد ساعت حق التدریس و یا کسر ساعت موظف ناشی از عدم رعایت این اصل، برعهده اداره کل آموزش و پرورش استان می باشد.
  3. انتقال موقت افراد دارای شرایط حاد، خاص و ... در صورت تصویب کارگروه توسعه مدیریت استان، قابل بررسی و اقدام خواهد بود.
  4. به منظور تحکیم بنیان خانواده، درخواست انتقال موقت افرادی که در دوران دانشجویی (دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) ازدواج نموده و مستخدمین ماده 28 که پس از به کارگیری ، تشکیل خانواده می دهند و از تاریخ 1 مهرماه 1400 مشغول به کار خواهند شد، با رعایت موارد فوق الذکر قابل بررسی و اقدام خواهد بود.
  5. در راستای ایجاد توازن و رفع مشکل کمبود نیروی انسانی، تسهیل و موافقت با انتقال متقاضیان استان های دارای مازاد نیرو مورد تأکید می باشد.

ب نقل و انتقال نیروهای قراردادی:

  انتقال این گروه از کارکنان در طول مدت قرارداد با موافقت و هماهنگی (نامه اداری) اداره کل آموزش و پرورش استان مبداء و مقصد با رعایت ملاحظات و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (باهماهنگی ادارات بودجه) بلامانع است.

متن کامل بخشنامه

به اشتراک بگذارید :