8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۵:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1645142
4788 نفر در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اذربایجان غربی شرکت می کنند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: چهار هزار و 877 نفر در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم روز جمعه شرکت می کنند و لازم است تا داوطلبان در اسرع وقت نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

بابک حشمت روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار پانا افزود: این ازمون در ۱۵ منطقه با شرکت چهار هزار و 788 نفر شرکت کننده دختر و پسر برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی برای حضور در ازمون از طریق سایت و پیامک به تمامی داوطلبان انجام شده است.

وی بیان کرد: حدود 2هزار و 400 نفر تا کنون کارت ورود به جلسه خودرا دریافت کردند و از مابقی داوطلبان درخواست می شود هرچه سریعتر نسبت به دریافت کارت ورودی اقدام کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: 2 هزار و 843 شرکت کننده دختر و یکهزار و 950 شرکت کننده پسر در این ازمون مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه بیشترین تعداد شرکت کنندگان از شهرستان خوی با یکهزار و 43 نفر است افزود: کمترین تعداد شرکت کنندگان از شهرستان تکاب با ۳۵ نفر می باشد.
وی با اشاره به اینکه آزمون روز جمعه ۹ صبح به صورت همزمان در کشور برگزار می شود ادامه داد: ۴۱مدرسه نمونه دولتی در استان فعال است که ارومیه دارای ۶ مدرسه است.
حشمت افزود: در این ازمون ۱۰۰ سوال در مدت ۱۲۰ دقیقه باید پاسخ داده شود و مطابق ضوابط و دستورالعملها پذیرش دانش اموزان انجام می شود و داشتن حداقل معدل کتبی ۱۷ ضروریست.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه بیش از ۵۸ هزار دانش اموز کشور در این ازمون شرکت خواهند کرد افزود: رعایت پروتکلهای بهداشتی باید مورد توجه خاص باشد و این ازمونها باید با دقت ، حساسیت و بارعایت کامل موازین بهداشتی باید برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :