8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۳:۴۹:۵۵
کد مطلب:  1645130
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:
توسعه پیش دبستانی زیربنای عدالت آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از توسعه پیش دبستانی به عنوان زیربنای عدالت آموزشی یاد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز در جلسه کمیته پیش دبستانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران از توسعه پیش دبستانی به عنوان زیربنای عدالت آموزشی یاد کرده و گفت: توسعه عدالت آموزشی و برابری فرصت ها به ویژه برای مناطق محروم و آسیب پذیریکی از استراتژی های آموزش و پرورش مازندران در خصوص مسائل مربوط به پیش از دبستان است.

وی افزود: حفظ و ارتقا پوشش تحصیلی نوآموزان پیش از دبستان، تفویض اختیار در مدیریت و اجرای این دوره به شهرستان ها ومناطق و نظارت حداکثری برعملکرد کلاس های پیش دبستانی از دیگر رویکردهای اداره کل آموزش و پرورش مازندران در این خصوص است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به پوشش تحصیلی  98 درصدی پیش دبستانی در استان تأکید کرد: در آموزش و پرورش مازندران عزم خود را جزم کرده ایم تا این رقم را به 100 درصد برسانیم.

سعدی پور در خصوص نحوه اداره کلاس های پیش دبستانی درفضای مازاد دولتی گفت: این موضوع  به مانند سال گذشته با توفیض اختیار به ادارات شهرستان ها و مناطق و با بهره مندی از مؤسسین دارای مجوز پیش از دبستانی مستقل در دستور کار است.پرداخت بیمه و حقوق مربیان نیز  براساس قوانین اداره کل و تأمین اجتماعی انجام می شود و در این خصوص نظارت دقیق و مستمر بر فرایند آن صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سیاست استان در خصوص کلاس های ضمیمه دولتی به صورت هر مدرسه یک مرکز پیش دبستانی مستقل می باشد که انتظار است اعضای کمیته استانی و شهرستان ها و مناطق و نسبت به تحقق این مهم اهتمام جدی داشته باشند.

این مقام مسئول در رابطه با شهریه پیش دبستانی عنوان کرد: با عنایت به اینکه نوآموزان کلاس های ضمیمه دولتی غالبا نوآموزان از قشر آسیب پذیر میباشند، حمایت از این گروه در فضای دولتی با شهریه متعارف و با هدف جذب حداکثری و جلوگیری از بازماندگی از تحصیل باید صورت گیرد. از طرفی پرداخت حقوق و بیمه مربی به عنوان شاخص مهم و کلیدی مدنظر است. نرخ شهریه کلاس های ضمیمه دولتی نیز  با مبلغ پیشنهادی از سوی کارگروه استانی برای طرح در جلسه شورای آموزش و پرورش تعیین و آماده می شود.

سعدی پور یادآور شد: محتوای آموزشی در سال تحصیلی 1401-1400 بسته ی آموزشی تولیدی کارگروه تولید محتوای استان است که مجوز وزارتی را دریافت نموده و برای تمام کلاس های ضمیمه دولتی لحاظ  می‌گردد.

به اشتراک بگذارید :