10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۲:۲۴:۲۱
کد مطلب:  1645038
اداره کل آموزش و پرورش استان یزد اعلام کرد: 
مراکز تزریق واکسیناسیون فرهنگیان هر شهرستان مشخص شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد: پنج مرکز مجزا مخصوص فرهنگیان و ۹ مرکز تجمیعی برای واکسیناسیون فرهنگیان در استان یزد دایر است. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد؛ "مصطفی خلیلی" معاون تربیت بدنی و سلامت از شروع واکسیناسیون فرهنگیان در این استان خبر داد. 
وی اظهار کرد: طبق تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و وزارت بهداشت مقرر شد که فرهنگیان سراسر  کشور  در مردادماه واکسیناسیون عمومی شوند. 
وی افزود: خوشبختانه در استان یزد از ابتدای مرداد جلسات و رایزنی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی برای هماهنگی امور انجام گرفته و مراکز تزریق واکسیناسیون هر شهرستان مشخص شده است. 
معاون سلامت آموزش و پرورش استان، افزود: در حال حاضر پنج مرکز مجزا مخصوص فرهنگیان و ۹ مرکز تجمیعی برای واکسیناسیون این قشر در استان دایر است. 
وی با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون فرهنگیان همزمان با عید سعید غدیر خم، افزود: در صورت به موقع رسیدن واکسن دوز اول واکسیناسیون تا ۲۰ مرداد و دوز دوم تا ۲۵ شهریور به پایان خواهد رسید تا آمادگی برای بازگشایی مدارس صورت بگیرد. 
خلیلی ادامه داد:  در استان یزد حدود ۲۷ هزار معلم در قالب نیروی رسمی، پیمانی، حق التدریسی و بسته حمایتی و غیر انتفاعی قرار دارند که اسامی آن ها در سامانه موجود بوده و واکسیناسیون بر اساس آن صورت می‌گیرد. 
این مسئول در پایان ذکر کرد: فرهنگیانی که در بستر بیماری کرونا هستند نیز سهمیه محفوظ دارند و در شرایط مناسب واکسن آن‌ها تزریق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :